Till Konståkningsskolan är alla barn 10-15 välkomna att anmäla sig samt de barn som fått ett mail av oss om att man är redo för konståkningsskolan. Är man nybörjare och under 10 år är man välkommen till vår skridskoskola: https://www.konstakning.com/kksollentuna-skridskoskola
Sign up in English:
Konståkningsskolan tränar på lördag morgon mellan kl 8:00-10:00, uppdelat på ett is- och ett fys-pass. Första tillfället är vecka 35 och vi tar uppehåll vecka 43 eftersom klubben arrangerar tävling.
Frågor gällande Konståkningsskolan mailas till skridskoskola@konstakning.com
Genom att fylla i formuläret anmäler du ditt barn till en förberedande tränings-/tävlingsgrupp i konståkning.
För att kunna registrera närvaro i Riksidrottsförbundets datasystem IdrottOnline, måste KK Sollentuna registrera alla i systemet. Åkare som inte längre är aktiva tas bort ur systemet.
I och med att jag skickar in detta formulär godkänner jag, enligt personuppgiftslagen (PUL), att KK Sollentuna registrerar uppgifterna.