Hoppa till sidans innehåll

Resultat 14-15


Stockholm Cup Final, Klubbtävling Stockholm

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen  Ung 13 B     4 (24,75) av 19     
Jonna Syversen  Ung 13 B     5 (24,44) av 19     
Nina Hedman  Ung 13 B     11 (21,78) av 19     
Katja Falck  Ung 15 B:2     4 (22,23) av 17     
Hannah Blomé  Ung 15 B:2     6 (21,80) av 17     
Agnes Francke  Ung 15 B:2     15 (18,70) av 17     
Amy Samuelsson  Jun B:1  5 (14,93) av 9   8 (26,68) av 9   8 (41,61) av 9  
Tyra Lundberg  Jun B:1  9 (12,45) av 9   7 (26,83) av 9   9 (39,28) av 9  

 

Stockholm Cup Final, Stjärntävling Stockholm

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Selma Dahle  Minior C (1)     delad 7 av 7     
Julia Masuch  Minior C (2)     6 av 7     
Tess Nyqvist  Minior C (3)     delad 8 av 8     
Francesca Adolfsson Golman  Ung 13 C (2)     delad 7 av 7     
Erica Andersson  Ung 15 C     delad 6 av 6     

 

Västeråskampen, Klubbtävling Västerås

Namn Klass Kortprogram  Friprogram Totalt
Stella Jennerholm Ung 13 B (yngre)            1 (23,29) av 11    
Evelyn Lo Ung 13 B (äldre)           6 (17,94) av 11    

 

SKF-Trofén, Lagtävling Tibro

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist  Ung 13 A    12 (22,73) av 14   3 (43,92,) av 14    5 (66,65) av 14
Elin Attermo  Jun A    30 (24,20) av 32    28 (42,22) av 31    28 (66,42) av 31

 

Säfflepokalen, Klubbtävling Säffle

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson Min A   1 (26,25) av 9  
Dorotea Larsson Min A   2 (22,92) av 9  
Tessi Tranehed Ung 15 A    2 (27,71) av 5     1 (39,23) av 5     1 (66,94) av 5     
Mathilda Stensson Ung 15 A 1 (28,84) av 5 4 (35,00) av 5 2 (63,84) av 5
Evelina Wiksten  Jun A 2 (26,89) av 7 4 (42,14) av 7 3 (69,03) av 7
Camilla Tranehed Jun A 6 (21,76) av 7 7 (37,17) av 7 7 (58,93) av 7

 

Viggbyholmshoppet, Klubbtävling Täby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tuva Komlanz Min B (gr. A)   9 (14,23) av 16  
Karolina Gullå Min B (gr. A)   10 (13,95) av 16  
Katja Falck Ung 15 B:2 (gr. A)   1 (22,05) av 14  
Hannah Blomé Ung 15 B:2 (gr. B)   3 (23,05) av 17  
Fanny Rosell Ung 15 B:2 (gr. B)   15 (15,80) av 17  
Tyra Zetterlind Ung 15 B:2 (gr. B)   16 (14,34) av 17  
Tyra Lundberg Jun B:1   5 (26,75) av 8  
Amy Samuelsson Jun B:1   8 (23,18) av 8  

 

Solna Challenge Cup, Elitserietävling Solna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Caroline Löfqvist  Sen A   5 (25,16) av 6   6 (51,48) av 6    6 (76,64) av 6


Isprinsessan, A-tävling Bromma

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Magdalena Fors Min A   2 (28,61) av 18  
Felicia Eriksson Min A   8 (23,29) av 18  
Dorotea Larsson Min A   11 (21,42) av 18  
Tessi Tranehed Ung 15 A   7 (23,61) av 13   6 (35,06) av 13     8 (58,67) av 13
Caroline Löfqvist Sen A 1 (28,17) av 9 1 (55,63) av 9 1 (83,80) av 9

 

Ältastjärnan, Stjärtävling Älta

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Sofia Lundström Min C (gr. 1)   5 av 15  
Ebba Söderström Min C (gr. 2)   6 av 15  
Agnes Nyström Min C (gr. 2)   delad 8 av 15  
Astrid Gustafsson Min C (gr. 3)   delad 8 av 15  
Dagmar Sjöstrand Min C (gr. 3)   delad 8 av 15  
Selma Dahle Min C (gr. 4)   4 av 15  
Francesca Adolfsson Goldman Ung 13 C (gr. 1)   delad 9 av 16  
 
Tyra Zetterlind Ung 15 B:2   delad 4 av 6  
Fanny Rosell Ung 15 B:2   delad 4 av 6  
Kitty Ljussken Ung 15 C (gr. 1)   delad 6 av 11  
Erica Andersson Ung 15 C (gr. 2)   5 av 10  
Felicia Nordin Ung 15 C (gr. 2)   delad 6 av 10  

 

 Helga Trofén, A-tävling Enebyberg

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Caroline Löfqvist   Sen A   1 (30,00) av 5   1 (52,60) av 5   1 (82,60) av 5

 

Enköpingsskäret, Stjärntävling Enköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Molly Kindblom Min C (gr.1)   4 av 14  
Tess Nyqvist  Min C (gr.1)   5 av 14   
Julia Holmström Min C (gr.1)   delad 8 av 14  
Sofia Lundström Min C (gr.1)   delad 8 av 14  
Patricia Dimancea Min C (gr.2)   delad 9 av 16  
Julia Masuch Min C (gr.4)   1 av 12  
Selma Dahle Min C (gr.4)   4 av 12  
Dagmar Sjöstrand Min C (gr.4)   5 av 12  
Astrid Gustafsson Min C (gr.4)   delad 7 av 12  
Francesca Adolfsson Goldman  Ung C (gr. 3)   4 av 11  
Linnea Hansen  Ung C (gr. 4)   3 av 15  
Emma Hagman Ung C (gr. 4)   7 av 15   

 

SASK Pokalen, Klubbtävling Husby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Karolina Gullå Min B (gr.1)   12 (15,54) av 23  
Tuva Komlanz Min B (gr. 2)   16 (12,38) av 20  
Stella Jennerholm Ung 13 B (gr. 1)   6 (20,41) av 20  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B (gr. 1)   14 (17,70) av 20  
Wilma Ohlsson Ung 13 B (gr. 1)   16 (17,27) av 20  
Alice Thomessen Ung 13 B (gr. 2)   1 (27,32) av 24  
Nina Hedman Ung 13 B (gr. 2)   4 (23,92) av 24  
Jonna Syversen Ung 13 B (gr. 2)   13 (20,56) av 24  
Olivia Baldini Jun B1   2 (33,05) av 12  
Amy Samuelsson Jun B1   5 (27,66) av 12  
Camilla Tranehed Jun B1   8 (26,79) av 12  
Tyra Lundberg Jun B1   12 (25,19) av 12  

 

Vinterhoppet, Elitserietävling Örebro

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Elin Attermo  Jun A  24 (25,02) av 31  31 (41,12) av 31  30 (66,14) av 31 

 

Åbytrofén, Elitserietävling Kållered

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A 10 (27,47) av 32 6 (47,52) av 31 8 (74,99) av 31

 

Djursholmsstjärnan, Stjärntävling Stocksund

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tess Nyqvist Min C (gr. 1)   5 av 14  
Emma Hagman Ung 13 C (gr. 2)   delad 7 av 13  
Linnea Hansen Ung 13 C (gr. 3)   delad 7 av 13  

 

Isblomsten 2015, Interclubtävling Danmark

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson Springs   10 (26,33) av 18  
Magdalena Fors Springs   12 (26,18)  
Anja Lindqvist Debs  1 (25,42) av 11 1 (42,32) av 11  1 (67,74) av 11
Tessi Tranehed Novice 6 (23,97) av 13 6 (40,06) av 13  6 (64,03) av 13
Elin Attermo Junior 3 (27,50) av 10   6 (43,82) av 10    6 (71,32) av 10
Lovisa Mattsson Junior 8 (20,67) av 10   7 (43,42) av 10 8 (64,09) av 10
Alice Andersdotter Junior  9 (19,63) av 10 9 (29,18) av 10 9 (48,81) av 10

 

Österskäret, Klubbtävling Åkersberga

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Ung 13 B (gr. A)   2 (26,68) av 22  
Jonna Syversen Ung 13 B (gr. A)   3 (25,39) av 22  
Nina Hedman Ung 13 B (gr. A)   4 (22,31) av 22  
Evelyn Lo Ung 13 B (gr. A)   9 (20,50) av 22  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B (gr. B)   11 (20,76) av  26  
Stella Jennerholm Ung 13 B (gr. B)   13 (20,35) av 26  
Wilma Ohlsson Ung 13 B (gr. B)   25 (16,48) av 26  
Katja Falck Ung 15 B2 (gr. A)   4 (21,95) av 19  
Hannah Blomé Ung 15 B2 (gr. B)   11 (20,00) av 20  
Agnes Francke Ung 15 B2 (gr. B)   13 (19,11) av 20  
Aisling Barry  Ung 15 B2 (gr. B)   16 (17,13) av 20  
Tyra Zetterlind Ung 15 B2 (gr. B)   19 (12,23) av 20  
Olivia Baldini Jun B1 1 (19,55) av 14 3 (36,07) av 14 3 (55,62) av 14 
Camilla Tranehed Jun B1 11 (16,24) av 14 10 (28,13) av 14 9 (44,37) av 14
Amy Samuelsson Jun B1 13 (13,36) av 14 8 (28,75) av 14 11 (42,11) av 14
Tyra Lundberg Jun B1 3 (18,90) av 14 13 (22,70) av 14 12 (41,60) av 14

 

Tyresö Stjärnan, Stjärntävling Tyresö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tuva Komlanz Min B   delad 5 av 9  
Molly Kindblom Min C (gr. 1)   6 av 15  
Julia Holmström Min C (gr. 1)   delad 8 av 15  
Julia Masuch Min C (gr. 2)   4 av 11  

 

DM Stockholm, A-tävling Sollentuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A   5 (26,88) av 26 1 (44,09) av 26 2 (70,97) av 26
Tessi Tranehed Ung 15 A 2 (26,54) av 15 3 (39,67) av 15 2 (66,21) av 15
Mathilda Stensson Ung 15 A 6 (25,51) av 15 8 (34,62) av 15 7 (60,13) av 15
Elin Attermo Jun A 8 (26,24) av 15 6 (51,02) av 15 6 (77,26) av 15
Lovisa Mattsson Jun A 9 (25,87) av 15 7 (49,84) av 15 7 (75,71) av 15
Alice Andersdotter Jun A 14 (18,65) av 15   14 (39,30) av 15 14 (57,95) av 15
Caroline Löfqvist Sen A 1 (34,66) av 5 1 (58,37) av 5 1 (93,03) av 5

 

Isidor, A-tävling Sollentuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Magdalena Fors Min A   3 (26,45) av 24  
Felicia Eriksson Min A   13 (20,92) av 24  
Dorotea Larsson Min A   14 (20,75) av 24  

 

Solnastjärnan, Stjärntävling Solna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Karolina Gullå Min B   6 av 16  
Tuva Komlanz Min B   delad 9 av 16  
Julia Holmström Min C  (gr. 3)   6 av 12  
Jonna Syversen Ung 13 B (gr. 1)   3 av 8  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B (gr.1)   4 av 8  
Stella Jennerholm Ung 13 B (gr. 2)    3 av 8  
Wilma Ohlsson Ung 13 B (gr. 2)   delad 4 av 8  

 

SM-veckan 2014-2015

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist  RM Flickor  16 (25,16) av 18  17 (34.86) av 18  18 (60,02) av 18

 

BOO cupen, Klubbtävling Nacka

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Ung 13 B (gr. 2)   2 (24,20) av 23  
Nina Hedman  Ung 13 B (gr. 2)   3 (22,64) av 23  
Stella Jennerholm Ung 13 B (gr. 2)   16 (17,56) av 23  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B (gr. 2)   18 (17,23) av 23  
Jonna Syversen Ung 13 B (gr. 2)   21 (15,10) av 23  
Katja Falck Ung 15 B2 (gr. 1)   4 (22,00) av 16  
Agnes Francke Ung 15 B2 (gr. 2)   2 (20,50) av 12  
Aisling Barry Ung 15 B2 (gr. 2)   10 (17,74) av 12  
Hannah Blomé Ung 15 B2 (gr. 2)   12 (17,05) av 12   
Olivia Baldini Jun B1 1 (23,44) av 15    1 (36,29) av 15 1 (59,73) av 15
Camilla Tranehed Jun B1 10 (17,50) av 15 5 (31,63) av 15 5 (49,13) av 15
Tyra Lundberg Jun B1 7 (17,88) av 15 12 (26,30) av 15 11 (44,18) av 15
Amy Samuelsson  Jun B1 12 (15,37) av 15 15 (23,49) av 15 14 (38,86) av 15

 

SKK-pokalen, Stjärntävling Bromma

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Karolina Gullå Min B (gr. 2)   delad 5 av 8  
Molly Kindblom Min C (gr. 1)   6 av 13  
Sofia Lundström Min C (gr. 1)   delad 7 av 13  
Dagmar Sjöstrand Min C (gr. 2)   delad 8 av 14  
Selma Dahle Min C (gr. 2)   delad 8 av 14  
Francesca Adolfsson Goldman     Ung 13 C (gr. 1)   delad 5 av 9  
Fanny Rosell Ung 15 C   3 av 6  

 

DIF piruetten, Stjärntävling Husby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Julia Masuch Min C (yngre)   delad 9 av 16  
Tess Nyqvist Min C (äldre)   6 av 14  
Julia Holmström Min C (äldre)   delad 8 av 14  
Francesca Adolfsson Goldman     Ung 13 C (grupp 1)   4 av 14  
Emma Hagman Ung 13 C (grupp 1)   6 av 14  
Erica Andersson Ung 15 C   4 av 8  

 

Älta Elit Cup, Elitserietävling Älta

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A   22 (24,38) av 34   24 (36,36) av 32   24 (60,74) av 32
Caroline Löfqvist Sen A 11 (24,76) av 11 10 (56,29) av 11 10 (81,05) av 11

 

EIF Trofén, A-tävling Enebyberg

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Magdalena Fors Min A   1 (25,06) av 12  
Mathilda Stensson Ung 15 A    
4 (23,96) av 14 10 (31,68) av 13 9 (55,64) av13
Tessi Tranehed Ung 15 A 8 (22,06) av 14 12 (29,61) av 13 12 (51,67) av 13
Elin Attermo Jun A 5 (25,68) av 22 3(47,55) av 21      
3 (73,23) av 21
Lovisa Mattsson Jun A 15 (21,37) av 22   
14 (41,24) av 21 15 (62,61) av 21
Alice Andersdotter Jun A 21 (18,18) av 22 19 (37,01) av 21 19 (55,19) av 21

 

 SASK Trofén, Stjärntävling Husby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tuva Komlanz Min B   delad 8 av 15  
Karolina Gullå Min B
delad 8 av 15  
Dagmar Sjöstrand Min C (grupp 1)   delad 9 av 16  
Sofia Lundström Min C (grupp 2)   delad 9 av 16  
Linnea Hansen Ung 13 C (grupp 1)
  delad 9 av 16  
Hannah Blomé Ung 15 B2   delad 4 av 6  
Aisling Barry Ung 15 B2   delad 4 av 6  
Erica Andersson Ung 15 C   delad 7 av 13  

 

 Mavala trofén, Klubbtävling Lidingö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Magdalena Fors Min A   1 (29,52) av 18  
Felicia Eriksson Min A   9 (23,13) av 18  
Dorotea Larsson Min A   10 (22,59) av 18  
Karolina Gullå Min B (äldre)   15 (13,42) av 17  
Tuva Komlanz Min B (äldre)   17 (11,24) av 17  
Stella Jennerholm Ung 13 B (yngre)   8 (18,67) av 17  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B (yngre)
  13 (16,40) av 17  
Nina Hedman Ung 13 B (äldre)
  7 (18,76) av 14  
Katja Falck
Ung 15 B2   1 (25,32) av 23
 
Hannah Blomé
Ung 15 B2   11 (20,08) av 23
 

 

Linnécupen, Klubbtävling Uppsala

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Ung 13 B (grupp1)   10 (20,73) av 14  
Wilma Ohlsson Ung 13 B (grupp 2)   9 (17,66) av 14  
Evelyn Lo Ung 13 B (grupp 2)   11 (17,17) av 14  
Agnes Francke Ung 15 B2   12 (19,25) av 23  
Tyra Zetterlind Ung 15 B2   16 (16,43) av 23  
Camilla Tranehed Jun B1
12 (16,93) av 18
3 (37,48) av 18
5 (54,41) av 18
Tyra Lundberg Jun B1
11 (17,75) av 18 9 (31,19) av 18 10 (48,94) av 18

 

Elitserietävling 05, Linköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist   
Ung 13 A   
19 (23,99) av 29   
14 (40,45) av 29   
14 (64,44) av 29

 

Monsterstjärnan, Stjärntävling Sollentuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Julia Masuch Min C (yngre)   4 av 9  
Selma Dahle Min C (yngre)   delad 5 av 9  
Tess Nyqvist Min C (äldre)   4 av 8  
Molly Kindblom Min C (äldre)   delad 5 av 8  
Nina Hedman Ung 13 B   2 av 5  
Vanessa Sommerfelt Ung 13 B   delad 3 av 5  
Wilma Ohlsson Ung 13 B   delad 3 av 5  
Stella Jennerholm Ung 13 B   delad 3 av 5  
Linnea Hansen Ung C (yngre)   5 av 15  
Emma Hagman Ung C (yngre)   delad 8 av 15  
Fanny Rosell Ung C (äldre)   delad 7 av 12  
Felicia Nordin Ung C (äldre)   delad 7 av 12  
Katja Falck Ung 15 B2   delad 3 av 5  
Agnes Francke Ung 15 B2   delad 3 av 5  

 

Oktoberskäret, A-tävling Åkersberga

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Min A   6 (22,61) av 14      
Felicia Eriksson Min A   8 (21,48) av 14  
Tessi Tranehed Ung 15 A   6 (24,35) av 18 6 (40,86) av 18 7 (65,21) av 18
Mathilda Stensson Ung 15 A 9 (23,90) av 18 8 (38,98) av 18 8 (62,88) av 18
Elin Attermo Jun A     3 (31,36) av 25 3 (50,57) av 24 3 (81,93) av 24
Lovisa Mattsson Jun A 11 (25,30) av 25    7 (47,49) av 24 7 (72,79) av 24
Alice Andersdotter Jun A 14 (23,21) av 25   12 (44,92) av 24 15 (68,13) av 24
Caroline Löfqvist Sen A 1 (34,27) av 8 3 (56,17) av 8 1 (90,44) av 8

 

Sandvikenskäret, A-tävling Sandviken

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Min A   3 (23,98) av 10  
Felicia Eriksson Min A   9 (18,18) av 10  
Tessi Tranehed Ung 15 A 12 (21,97) av 17       
7 (38,32) av 17         
9 (60,29) av 17        
Mathilda Stensson Ung 15 A   
17 (18,25) av 17 11 (35,57) av 17
13 (53,82) av 17
Elin Attermo Jun A
1 (28,72) av 26 1 (51,09) av 26 1 (79,81) av 26
Lovisa Mattsson Jun A
14 (23,56) av 26 3 (50,30) av 26
5 (73,86) av 26
Alice Andersdotter Jun A
25 (16,76) av 26 18 (38,18) av 26
21 (54,94) av 26

 

Enköpingspiruetten, Elitserietävling Enköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A   
20 (23.59) av 29   
21 (37,10) av 29   
22 (60,69) av 29

 

Tyresö Cupen, A-tävling Tyresö

Namn Klass  Kortprogram  Friprogram Totalt
Magdalena Fors  
Minior A
  5 (21,94) av 19  

 

Luleåcupen, Elitserietävling Luleå

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist   Ungdom 13 A   6 (26,79) av 27   14 (37,43) av 27   9 (64,22) av 27

Uppdaterad: 12 MAJ 2015 18:26 Skribent: Camilla Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info