Hoppa till sidans innehåll

Resultat 13-14


Elitseriefinalen, Skövde

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 3 (31,44) av 3 3 (68,51) av 3 3 (99,95) av 3

 

Solna Challenge Cup, Stjärntävling Solna

Namn Klass

Kortprogram

Friprogram Totalt
Wilma Ohlsson Min C   6 av 15  
Linnea Hansen Min C   delad 8 av 15  
Jonna Syversen Ung 13 C (3)   8 av 16  
Evelyn Lo Ung 13 C (3)   delad 9 av 16  

 

Isidor, Klubbtävling Sollentuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nina Hedman Ung 13 B (Yngre)   10 (20,35) av 23  
Alice Thomessen Ung 13 B (Yngre)   11 (20,13) av 23  
Aisling Barry Ung 13 B (Äldre)   7 (18,36) av 20  
Tyra Zetterlind Ung 13 B (Äldre)   8 (18,34) av 20  
Hannah Blomé Ung 13 B (Äldre)   9 (18,30) av 20  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   5 (26,26) av 14  
Alice Andersdotter Ung 15 B:1   6 (25,75) av 14  
Katja Falck Ung 15 B:2 Yngre   5 (19,47) av 15  
Louise Lindqvist Ung 15 B:2 Äldre   2 (25,29) av 17  
Amy Samuelsson Ung 15 B:2 Äldre   9 (16,60) av 17  
Emelie Franck Ung 15 B:2 Äldre   17 (9,78) av 17  
Olivia Baldini Jun B:1 2 (20,80) av 7 5 (28,46) av 7 3 (49,26) av 7
Camillla Tranehed Jun B:1 6 (14,57) av 7 6 (28,31) av 7 6 (42,88) av 7
Mathilda  Gullå Jun B:2   11 (13,28) av 11  


 

Hammaröpokalen, A-tävling Hammarö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Min A   12 (21,23) av 24  
Felicia Eriksson Min A   14 (20,37) av 24  
Tessi Tranehed Ung 13 A 6 (23,19) av 25 1 (40,37) av 25 1 (63,56) av 25
Elin Attermo Ung 15 A 4 (24,44) av 7 2 (37,62) av 7 2 (62,06)
Lovisa Mattsson Ung 15 A 6 (19,21) av 7 5 (34,76) av 7 6 (53,97) av 7
Evelina Wiksten Jun A 3 (28,13) av 11 7 (44,70) av 11 6 (72,83) av 11
Caroline Löfqvist   2 (33,10) av 5 2 (63,93) av 5 2 (97,03)av 5


 

Drevvikenstjärnan, Stjärntävling Trångsund

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Erica Andersson Ung C (grupp 1)   delad 9 av 16  
Francesca Adofsson Goldman Ung C (grupp2)   delad 9 av 16  
Felicia Nordin Ung C (grupp2)   delad 9 av 16  


Isprinsessan, Klubbtävling Husby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson Min A   7 (20,76) av 20  
Dorotea Larsson Min A   14 (17,98) av 20  
Stella Jennerholm Min B   10 (16,90) av 17  
Alice Thomessen
Ung 13 B   1 (25,79) av 27
 
Hannah Blomé
Ung 13 B   17 (18,78) av 27
 
Nina Hedman
Ung 13 B   19 (18,50) av 27
 
Alice Andersdotter Ung 15 B:1   3 (27,06) av 18  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   13 (24,10) av 18  
Olivia Baldini Jun B:1 1 (22,37) av 10  4 (34,16) av 9
 1 (56,53) av 9
Camilla Tranehed Jun B:1 7 (16,75) av 10  6 (28,27) av 9
 6 (45,02) av 9

 

Landvetter Elit Cup, Elitserietävling Landvetter

Namn Klass Kortporgram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi  Junior A Herrar  4 (34,49) av 6  5 (54,55) av 5  4 (89,04) av 5

 

Västeråskampen, Klubbtävling Västerås

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Ung 13 B (yngre)   4 (20,69) av 14  
Agnes Francke Ung 13 B (äldre)   11 (19,01) av 21  

 

 

Istappen, Klubbtävling Uppsala

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Andersdotter Ung 15 B:1   8 (24,84) av 15  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   13 (21,75) av 15  
Katja Falck Ung 15 B:2   2 (24,26) av 27  
Louise Lindqvist Ung 15 B:2   7 (21,54) av 27  
Camilla Tranehed Jun B:1 5 (17,76) av 12 4 (31,20) av 12 4 (48,96) av 12
Mathilda Gullå Jun B:2   16 (17,05) av 16  


 

DM Stockholm, A-tävling Österåker

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Ung 13 A 11 (24,38) av 31 8 (37,87) av 31 8 (62,25) av 31
Anja Lindqvist Ung 13 A 8 (24,84) av 31 15 (34,21) av 31 12 (59,05) av 31
Elin Attermo Ung 15 A 6 (23,47) av 13 4 (39,43) av 13 5 (62,90) av 13
Lovisa Mattsson Ung 15 A 11 (20,10) av 13 9 (34,83) av 13 10 (54,93) av 13
Ramtin Ghassemi Jun A Herrar 2 (27,50) av 2 1 (61,82) av 2 1 (89,32) av 2
Evelina Wiksten Jun A 14 (24,43) av 18 14 (44,16) av 18 14 (68,59) av 18
Caroline Löfqvist Sen A 1 (30,48) av 6 2 (52,10) av 6 1 (82,58) av 6

 

Djursholmsstjärnan, Stjärntävling Stocksund

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Linnea Hansen Min C (grupp 1)   6 av 14  
Wilma Ohlsson Min C (grupp 2)   delad 8 av 15  
Tuva Komlanz Min C (grupp 3)   delad 8 av 15  
Karolina Gullå Min C (grupp 4)   delad 7 av 12  
Linnea Jäder Ung 13 C (grupp 1)   delad 8 av 14  
Evelyn Lo Ung 13 C (grupp 2)   6 av 14  
Fanny Rosell Ung 13 C (grupp 2)   delad 8 av 14  
Jonna Syversen Ung 13 C (grupp 3)   4 av 14  
Mathilda Gullå Jun B:2   2 av 3  

 

LKF Trofén, A-tävling Linköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson Min A   9 (21,39) av 14  
Dorotea Larsson Min A   14 (15,80) av 14  
Anja Lindqvist Ung 13 A 2 (25,64) av 30 2 (42,82) av 30 1 (68,46) av 30
Tessi Tranehed Ung 13 A 1 (27,19) av 30 7 (36,52) av 30 3 (63,71) av 30
Elin Attermo Ung 15 A

4 (26,35) av 10

5 (36,11) av 10 6 (62,46) av 10
Lovisa Mattsson Ung 15 A 10 (19,27) av 10

9 (33,83) av 10

10 (53,10) av 10
Evelina Wiksten Jun A 8 (27,73) av 18 6 (46,71) av 18 5 (74,44) av 18
Sofia Wiklund Jun A 13 (23,60) av 18 13 (44,25) av 18 14 (67,85) av 18
Caroline Löfqvist Sen A 1 (33,33) av 3 2 (50,98)av 3 2 (84,31) av 3


EIF piruetten, Klubbtävling Enebyberg

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson
Min A    9 (20,75) av 13
 
Dorotea Larsson
Min A    10 (20,63)
 
Stella Jennerholm Min B   7 (16,35) av 17  
Vanessa Sommerfelt Min B   14 (13,77) av 17  
Agnes Francke Ung 13 B (grupp B)   7 (19,14) av 17  
Hannah Blomé Ung 13 B (grupp B)   15 (15,06) av 17  
Katja Falck Ung 15 B:2 (yngre)   2 (20,55) av 14  
Amy Samuelsson Ung 15 B:2 (äldre)   3 (23,00) av 19  
Louise Lindqvist Ung 15 B:2 (äldre)   5 (20,73) av 19  
Mathilda Gullå Jun B:2   13 (15,00) av 19  

 

Junior-SM i Växjö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 7 (31,36) av 10 7 (64,60) av 10 7 (95,96) av 10

 

Adventsskäret, Stjärntävling Tumba

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Felicia Eriksson Min A   delad 3 av 6  
Dorotea Larsson Min A   delad 3 av 6  
Stella Jennerholm Min B   delad 3 av 4
 
Linnea Hansen Min C (1)
6 av 16  
Vanessa Sommerfelt Min C (1)
8 av 16  
Wilma Ohlsson Min C (2)
delad 8 av 15  
Karolina Gullå Min C (3)   delad 9 av 16
 
Alice Thomessen
Ung 13 B   3 av 10
 
Hannah Blomé
Ung 13 B   5 av 10
 
Tyra Zetterlind
Ung 13 B   delad 6 av 10
 
Agnes Francke
Ung 13 B   delad 6 av 10  
Aisling Barry
Ung 13 B   delad 6 av 10  
Nina Hedman Ung 13 C (1)
  1 av 15  
Jonna Syversen Ung 13 C (2)   delad 7 av 12
 
Katja Falck Ung 15 B:2 (yngre)   1 av 7
 
Amy Samuelsson Ung 15 B:2 (äldre)   2 av 7  
Mathilda Gullå Jun B:2   delad 3 av 6  
Mikaela Holm Jun C   3 av 8  

 

Linnécupen, A-tävling Uppsala

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Caroline Löfqvist 3 (26,91) av 6  1 (54,24) av 5
 1 (81,15) av 5

 

Österskäret, Klubbtävling Åkersberga

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Stella Jennerholm Min B   19 (15,22) av 22
 
Alice Thomessen Ung 13 B (yngre)   14 (17,90) av 18  
Hannah Blomé Ung 13 B (äldre)   8 (19,29) av 15  
Agnes Francke Ung 13 B (äldre)   11 (18,36) av 15  
Aisling Barry Ung 13 B (äldre)   13 (17,71) av 15  
Mathilda Stensson Ung 15 B:1   3 (30,11) av 22  
Alice Andersdotter Ung 15 B:1   5 (28,89) av 22  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   15 (24,80) av 22  
Olivia Baldini Jun B:1  1 (20,38) av 8
2 (32,68) av 8
 2 (53,06) av 8
Camilla Tranehed Jun B:1  5 (18,68) av 8
4 (30,13) av 8
 4 (48,81) av 8

 

Lars G:s Pokal, Elitserietävling Tibro

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A 33 (18,38) av 33 23 (34,12) av 31 29 (52,50) av 31
Ramtin Ghassemi Jun A Herrar 2 (31,95) av 2 2 (55,63) av 2 2 (87,58) av 2
 
SKK-pokalen, Stjärntävling Husby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Stella Jennerholm Min B   2 av 5  
Tuva Komlanz Min C (1)   6 av 14  
Karolina Gullå Min C (1)   delad 8 av 14  
Wilma Ohlsson Min C (2)   5 av 14  
Vanessa Sommerfelt Min C (2)   delad 8 av 14  
Nina Hedman Ung 13 C (1)   3 av 13  
Jonna Syversen Ung 13 C (1)   delad 7 av 13  
Mikaela Holm Jun C   1 av 6  
 
EIF Trofén, A-tävling Enebyberg
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Ung 13 A 10 (20,94) av 23 3 (38,01) av 23 4 (58,95) av 23
Elin Attermo Ung 15 A 3 (24,37) av 6 2 (40,00) av 6 2 (64,37) av 6
Lovisa Mattsson Ung 15 A 5 (18,58) av 6 4 (35,19) av 6 5 (53,77) av 6
Sofia Wiklund Jun A 13 (23,87) av 19 12 (44,95) av 19 12 (68,82) av 19
Evelina Wiksten Jun A 12 (24,67) av 19 15 (39,65) av 19 14 (64,32) av 19
  
Geflekristallen, Klubbtävling Gävle
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Aisling Barry Ung 13 B    18 (17,97) av 32  
Mathilda Stensson Ung 15 B:1    1 (29,57) av 18  
Alice Andersdotter Ung 15 B:1    10 (25,71) av 18  
Louise Lindqvist Ung 15 B:2    1 (27,05) av 35  
 
SASK Trofén, Stjärntävling Husby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tuva Komlanz Min C (1)   delad 9 av 16  
Karolina Gullå Min C (1)   delad 9 av 16  
Vanessa Sommerfelt Min C (2)   4 av 14  
Wilma Ohlsson Min C (2)   6 av 14  
Linnea Hansen Min C (3)   delad 7 av 13  
Tyra Zetterlind Ung 13 B   delad 4 av 6  
Emelie Franck Ung 15 B:2   delad 5 av 8  
Linnea Jäder Ung 13 C (1)   delad 6 av 10  
 
Lerums Cupen, Elitserietävling Göteborg 
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 5 (28,79) av 5  5 (60,97) av 5  5 (89,76) av 5
 
Boo Cupen, Klubbtävling Nacka
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Stella Jennerholm Min B   8 (16,70) av 25  
Alice Thomessen Ung 13 B(yngre)   10 (18,04) av 16  
Agnes Francke Ung 13 B (äldre)   12 (17,14) av 17  
Hannah Blomé Ung 13 B (äldre)   13 (16,37) av 17  
Tyra Zetterlind Ung 13 B (äldre)   16 (12,78) av 17  
Mathilda Stensson Ung 15 B:1   8 (26,45) av 20  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   13 (23,51) av 20  
Alice Anderdotter Ung 15 B:1   14 (23,42) av 20  
Amy Samuelsson Ung 15 B:2   9 (16,80) av 15  
Olivia Baldini Jun B:1   1 (35,30) av 7  
Camilla Tranehed Jun B:1   2 (30,30) av 7  
 
Sandvikenskäret, A-tävling Sandviken
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Ung 13 A  7 (21,63) av 21 1 (40,28) av 21 1 (61,91) av 21
Tessi Tranehed Ung 13 A 8 (20,86) av 21 2 (37,08) av 21 5 (57,94) av 21
Elin Attermo Ung 15 A 4 (23,04) av 9 4 (33,72) av 9 4 (56,76) av 9
Lovisa Mattsson Ung 15 A 7 (19,03) av 9 9 (25,92) av 9 9 (44,95) av 9
Evelina Wiksten Jun A 10 (23,48) av 13 9 (42,95) av 13 9 (66,43) av 13
Caroline Löfqvist Sen A 3 (25,18) av 5 1 (53,47) av 5 1 (78,65) av 5
 
Isstjärnan, Stjärntävling Uppsala
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Stella Jennerholm Min B   delad 8 av 13  
Vanessa Sommerfelt Min C (1)   delad 6 av 11  
Linnea Hansen Min C (1)   delad 6 av 11  
Tuva Komlanz Min C (2)   delad 7 av 13  
Karolina Gullå Min C (2)   delad 7 av 13  
Alice Thomessen Ung 13 B (yngre)   delad 5 av 9  
Hannah Blomé Ung 13 B (äldre)   delad 6 av 10  
Nina Hedman Ung 13 C (1)   2 av 8  
Evelyn Lo Ung 13 C (2)   3 av 12  
Linnea Jäder Ung 13 C (2)   delad 7 av 12  
Jonna Syversen Ung 13 C (3)   3 av 14  
Mikaela Holm Jun C   delad 3 av 4  

Gudrun Lindmarks Trofé, Elitserietävling Malmö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi Jun A Herrar 5 (31,30) av 5 4 (48,23) av 5 5 (79,53) av 5
 
Mavalatrofén, Klubbtävling Lidingö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Min A   15 (15,57) av 18  
Felicia Eriksson Min A   16 (15,55) av 18  
Tyra Lundberg Ung 15 B:1   7 (22,19) av 14  
Alice Andersdotter Ung 15 B:1   12 (20,60) av 14  
Louise Lindqvist Ung 15 B:2   2 (22,49) av 20  
Amy Samuelsson Ung 15 B:2   10 (18,52) av 20  
Katja Falck Ung 15 B:2   17 (16,17) av 20  
Camilla Tranehed Jun B:1 6 (17,81) av 13 11 (23,97) av 13 11 (41,78) av 13
Mathilda Gullå Jun B:2   5 (17,17) av 5  

Tyresö Cupen, A-tävling Tyresö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Ung 13 A 10 (19,14) av 18 2 (38,29) av 18 4 (57,43) av 18
Elin Attermo Ung  15 A 1 (26,31) av 8 3 (39,39) av 8 3 (65,70) av 8
Lovisa Mattsson Ung  15 A 7 (18,14) av 8 6 (28,55) av 8 6 (46,69) av 8
Sofia Wiklund Jun A 5 (27,12) av 16 4 (51,25) av 16 5 (78,37) av 16

Uppdaterad: 12 MAJ 2015 18:19 Skribent: Camilla Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info