Hoppa till sidans innehåll

Resultat 12-13


Elitseriefinalen 2013, Skövde

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 3 (44,13) av 5 2 (85,01) av 5 2 (129,14) av 5



SKF Trofén, a-tävling Bromma

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 1 (47,79) av6 1 (94,67) av 6 1 (142,46) av 6
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 4 (36,35) av 6 5 (62,59) av 6 5 (98,94) av 6



Solna Challenge Cup (Sthlm Cup final), klubbtävling Solna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Bianca Scuderi Minior B () 15 (15,81) av 25 ()
Greta Sjöstrand Minior B () 20 (14,79) av 25 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 1 (29,12) av 8 ()
Tyra Lundberg Ung 15 B:1 () 8 (17,02) av 8 ()
Louise Lindqvist Ung 15 B:2 () 5 (23,79) av 21 ()
Alice Andersdotter Ung 15 B:2 () 15 (20,60) av 21 ()
Evelina Wiksten Junior B:1 () 2 (34,39) av 12 ()
Fanny Wik Junior B:1 () 3 (32,17) av 12 ()
Olivia Baldini Junior B:1 () 4 (31,39) av 12 ()
Camilla Tranehed Junior B:1 () 10 (28,82) av 12 ()
Sara Lindqvist Junior B:1 () 12 (25,15) av 12 ()
Linnea Wernheim Junior B:2 () 3 (23,49) av 8 ()



EIF Stjärnan (Sthlm Cup final), stjärntävling Enebyberg

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Min C4 () 1 () av 12 ()
Evelyn Lo Min C1 () delad 7 () av 12 ()
Aisling Barry Ung 13 C1 () delad 9 () av 16 ()
Hannah Blomé Ung 13 C2 () delad 9 () av 16 ()
Agnes Francke Ung 13 C2 () delad 9() av 16 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 7 () av 13 ()


Specialpris till Agnes Francke Ung 13 C2 för finaste landning!

Tibro Pokalen, a-tävling Tibro

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Min A () 1 (26,82) av 19 ()
Tessi Tranehed Ung 13 A 14 (20,30) av 29 5 (32,42) av 29 9 (52,72) av 29
Elin Attermo Ung 15 A 10 (21,71) av 15 5 (36,32) av 15 6 (58,03) av 15
Olivia Asplund Jun A 8 (23,31) av 9 3 (48,14) av 9 5 (71,45) av 9
Caroline Löfqvist Senior A 1 (29,15) av 2 1 (49,56) av 2 1 (78,71) av 2



Isidor, klubbtävling Sollentuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Min A () 11 (14,19) av 12 ()
Greta Sjöstrand Min B () 5 (15,24) av 15 ()
Nina Hedman Min B () 13 (10,78) av 15 ()
Tessi Tranehed Ung 13 A () 3 (34,91) av 8 ()
Elin Attermo Ung 15 A () 1 (35,57) av 2 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 2 (27,67) av 5 ()
Amy Samuelsson Ung 15 B:2 () 8 (18,13) av 15 ()
Juliet Johansson Ung 15 B:2 () 12 (15,10) av 15 ()
Sofia Wiklund Junior B:1 1 (21,21) av 14 1 (34,06) av 13 1 (55,27) av 13
Olivia Baldini Junior B:1 3 (18,45) av 14 2 (31,70) av 13 2 (50,15) av 13
Camilla Tranehed Junior B:1 11 (13,52) av 14 6 (26,69) av 13 10 (40,21) av 13
Sara Lindqvist Junior B:1 9 (14,28) av 14 13 (22,56) av 13 12 (36,84) av 13
Linnea Bergmark Junior B:1 12 (13,46) av 14 12 (22,75) av 13 13 (36,21) av 13
Hanna Stensson Junior B:1 14 (11,41) av 14 DNS DNS
Linnea Wernheim Junior B:2 () 5 (20,49) av 11 ()
Elin Westerling Junior B:2 () 8 (18,95) av 11 ()
Caroline Löfqvist Senior A () 1 (49,92) av 2 ()



Eskilstuna IK Piruetten, klubbtävling Eskilstuna

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Evelina Wiksten Junior B:1 3 (19,64) av 12 5 (33,52) av 12 4 (53,16) av 12



Stockholm Trophy, internationell klubbtävling Upplands Väsby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Debs A Girls () 5 (35,36) av 13 ()
Elin Attermo Novice B Girls () 1 (38,75) av 11 ()
Sofia Wiklund Junior B Ladies 7 (28,71) av 29 13 (46,19) av 28 7 (74,90) av 28
Olivia Asplund Junior B Ladies 13 (26,19) av 29 8 (48,15) av 28 9 (74,34) av 28
Olivia Baldini Junior B Ladies 21 (23,67) av 29 19 (41,85) av 28 20 (65,52) av 28
Fanny Wik Junior B Ladies 18 (24,25) av 29   23 (37,74) av 28 21 (61,99) av 28



Lerumscupen, elitserietävling Lerum

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 1 (48,81) av 5 1 (87,39) av 5 1 (136,20) av 5
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 5 (27,87) av 5 4 (61,89) av 5 5 (89,76) av 5



Djursholmsstjärnan, stjärntävling Stocksund

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nina Hedman Min C1 () 3 () av 15 ()
Jonna Syversen Min C3 () delad 8 () av 15 ()
Ebba Möller Min C4 () delad 8 () av 14 ()
Linnea Hansen Min C4 () delad 8 () av 14 ()
Agnes Francke Ung 13 C3 () 3 () av 10 ()
Tyra Zetterlind Ung 13 C3 () delad 6 () av 10 ()


Specialpris till Tyra Zetterlind för fin ståpiruett!


Hellmut Seibt Memorial 2013, Wien

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov 2 (48.55) av 7 3 (76.25) av 7 2 (124.80) av 7



DM Östra Götaland, a-tävling Norrköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi 1 (32,79) av 5 1 (69,27) av 5 1 (102,06) av 5


DM Mellersta Norrland + Norrbotten, a-tävling Sundsvall

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Ung 13 A 15 (19,57) av 24 13 (32,71) av 24 14 (52,28) av 24
Elin Attermo Ung 15 A 5 (23,55) av 12 5 (33,92) av 12 5 (57,47) av 12
Olivia Asplund Junior A 13 (23,17) av 19 14 (41,46) av 19 14 (64,63) av 19
Caroline Löfqvist Senior A 1 (26,60) av 2 2 (49,88) av 2 2 (76,48) av 2



Torvallatrofén, klubbtävling Haninge

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Minior A () 21 (16,16) av 23 ()
Bianca Scuderi Minior B () 8 (14,94) av 21 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 1 (28,88) av 6 ()
Tyra Lundberg Ung 15 B:1 () 5 (22,71) av 6 ()
Louise Lindqvist Ung 15 B:2 () 5 (22,08) av 18 ()
Juliette Johansson Ung 15 B:2 () 15 (15,90) av 18 ()
Evelina Wiksten Jun B:1 3 (16,47) av 7 2 (30,94) av 7 2 (47,41) av 7
Elin Westerling Jun B:2 () 10 (18,31) av 12 ()
Fanny Ögren Jun B:2 () 12 (15,46) av 12 ()



DM Stockholm, a-tävling Österåker

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Mathilda Stensson Ung 13 A 16 (19,48) av 22 10 (36,46) av 22 13 (55,94) av 22
Tessi Tranehed Ung 13 A 15 (20,14) av 22 16 (32,89) av 22 15 (53,03) av 22
Elin Attermo Ung 15 A 7 (20,61) av 8 7 (30,32) av 8 7 (50,93) av 8
Olivia Asplund Junior A Damer 8 (24,41) av 14 6 (48,22) av 14 6 (72,63) av 14
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 1 (34,37) av 2 1 (57,74) av 2 1 (92,11) av 2
Caroline Löfqvist Senior A 3 (24,59) av 4 3 (56,17) av 4 3 (80,76) av 4



The Nordics 2013, Reykjavik

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Men 2 (46,32) av 8 3 (83,47) av 7 2 (129,79) av 7



Isprinsessan, klubbtävling Husby (DIF)

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Greta Sjöstrand Min B (grupp A) () 9 (12,81) av 13 ()
Bianca Scuderi Min B (grupp B) () 4 (14,73) av 10 ()
Tessi Tranehed Ung 13 A () 5 (29,39) av 12 ()
Mathilda Stensson Ung 13 A () 7 (28,68) av 12 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 3 (24,46) av 4 ()
Alice Andersdotter Ung 15 B:2 () 2 (24,72) av 14  ()
Louise Lindqvist Ung 15 B:2 () 7 (19,48) av 14 ()
Olivia Baldini Jun B:1 3 (17,38) av 10 4 (27,91) av 10 3 (45,29) av 10
Fanny Wik Jun B:1 6 (16,23) av 10 7 (26,08) av 10 6 (42,31) av 10
Linnea Wernheim Jun B:2 () 5 (23,07) av 7 ()




Vigganskäret, stjärntävling Täby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Minior C Klass 1 () 2 () av 14 ()
Felicia Eriksson Minior C Klass 2 () delad 7 () av 12 ()
Stella Jennerholm Minior C Klass 3 () delad 7 () av 13 ()
Nina Hedman Minior C Klass 3 () delad 7 () av 13 ()
Evelyn Lo Minior C Klass 4 () delad 6 () av 11 ()
Mathilda Gullå Ung 15 B:2 () delad 3 () av 4 ()
Hannah Blomé Ung 13 C Klass 2 () 3 () av 10 ()
Aisling Barry Ung 13 C Klass 3 () 2 () av 9 ()
Agnes Francke Ung 13 C Klass 3 () 4 () av 9 ()
Tyra Zetterlind Ung 13 C Klass 3 () delad 5 () av 9 ()


Specialpris för fin sittpiruett: Tyra Zetterlind


 LKF-trofén, elitserietävling Linköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 1 (55,12) av 5 1 (98,95) av 5 1 (151,07) av 5



 Junior-SM i Växjö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 3 (39,08) av 8 1 (97,59) av 8 1 (136,67) av 8
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 6 (26,95) av 8 6 (62,36) av 8 6 (89,31) av 8
Klara Fröberg Junior A Damer 9 (36,20) av 24 9 (64,71) av 24 8 (100,91) av 24



Adventsskäret, stjärntävling Botkyrka

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Greta Sjöstrand Min B () delad 7 () av 13 ()
Bianca Scuderi Min B () delad 7 () av 13 ()
Stella Jennerholm Min C1 () delad 9 () av 16 ()
Felicia Eriksson Min C1 () delad 9 () av 16 ()
Nina Hedman Min C2 () 5 () av 11 ()
Evelyn Lo Min C3 () 3 () av 12 ()
Dorotea Larsson Min C4 () 4 () av 11 ()
Agnes Francke Ung 13 C1 () delad 9 () av 16 ()
Hanna Blomé Ung 13 C2 () 4 () av 8 ()
Aisling Barry Ung 13 C3 () delad 5 () av 8 ()
Tyra Zetterlind Ung 13 C3 () delad 5 () av 8 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 1 () av 1 ()
Mathilda Gullå Ung 15 B:2 () delad 5 () av 8 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () 3 () av 9 ()
Evelina Wiksten Junior B:1 () 1 () av 2 ()
Fanny Wik Junior B:1 () 2 () av 2 ()
Linnea Wernheim Jun B:2 () 2 () av 3 ()



EIF-piruetten, a-tävling Enebyberg

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Min A () 12 (20,94) av 21 ()
Mathilda Stensson Ung 13 A 10 (18,68) av 12 9 (33,28) av 12 10 (51,96) av 12
Tessi Tranehed Ung 13 A 11 (18,42) av 12 10 (32,89) av 12 11 (51,31) av 12
Olivia Asplund Jun A 11 (24,64) av 21 11 (44,99) av 21 11 (69,63) av 21
Ramtin Ghassemi Jun A Herrar 1 (35,11) av 2 1 (63,70) av 2 1 (98,81) av 2



NRW Trophy, Dortmund Tyskland

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 14 (34,41) av 18 13 (73,24) av 16 13 (107,65) av 16



Vätterntrofén, a-tävling Jönköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Ramtin Ghassemi 3 (25,80) av 5 1 (65,11) av 5 2 (90,91) av 5



Sandvikenskäret, a-tävling Sandviken

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Caroline Löfqvist Senior A 3 (29,33) av 6 3 (52,72) av 6 3 (82,05) av 6



Älta Cupen, klubbtävling Älta

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Min A () 7 (24,34) av 23 ()
Alice Thomessen MIn B () 8 (15,44) av 23 ()
Elin Attermo Ung 15 B:1 () 1 (33,28) av 10 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 6 (22,76) av 10 ()
Sandra Arvidsson Ung 15 B:2 () 18 (17,10) av 20 ()
Mathilda Gullå Ung 15 B:2 () 20 (16,50) av 20 ()
Sofia Wiklund Jun B:1 () 1 (36,04) av 15 ()
Hanna Stensson Jun B:1 () 7 (31,58) av 15 ()
Olivia Baldini Jun B:1 () 8 (31,12) av 15 ()
Linnéa Bergmark Jun B:1 () 11 (29,23) av 15 ()
Camilla Tranehed Jun B:1 () 15 (25,50) av 15 ()
Linnéa Wernheim Jun B:2 () 7 (22,17) av 17 ()
Elin Westerling Jun B:2 () 11 (21,58) av 17 ()
Fanny Ögren Jun B:2 () 16 (16,97) av 17 ()



Enköpingspiruetten, klubbtävling Enköping

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Bianca Scuderi Min B () 16 (10,26) av 16 ()
Mathilda Stensson Ung 13 A () 2 (31,67) av 7 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 4 (22,78) av 8 ()
Alice Andersdotter Ung 15 B:2 () 1 (23,77) av 13 ()
Olivia Baldini Jun B:1 () 1 (31,74) av 6 ()
Linnea Bergmark Jun B:1 () 6 (21,74) av 6 ()
Elin Westerling Jun B:2 () 5 (21,55) av 10 ()



Gudrun Lindmarks Trofé, elitserietävling Malmö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Jun A Herrar 1 (44,54) av 5 1 (88,35) av 4 1 (132,89) av 4



Österskäret, stjärntävling Österåker

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Agnes Francke Ung 13 C (grupp 2) () 3 () av 15 ()
Hanna Blomé Ung 13 C (grupp 2) () 6 () av 15 ()
Aisling Barry Ung 13 C (grupp 2) () delad 8 () av 15 ()
Tyra Zetterlind Ung 13 C (grupp 3) () delad 9 () av 16 ()
Evelyn Lo Min C (grupp 1) () delad 7 () av 12 ()
Dorotea Larsson Min C (grupp 4) () 2 () av 13 ()



Älta Elit Cup, elitserietävling Älta

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Junior A 6 (35,29) av 22 16 (52,59) av 22 11 (87,88) av 22



Boo-cupen, Klubbtävling Nacka

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Greta Sjöstrand Minior B () 17 (13,83) av 22 ()
Alice Thomessen Minior B () 18 (13,32) av 22 ()
Alice Andersdotter Ung 15 B2 () 12 (18,23) av 22 ()
Amy Samuelsson Ung 15 B2 () 17 (16,12) av 22 ()
Mathilda Gullå Ung 15 B2 () 19 (15,65) av 22 ()
Sandra Arvidsson Ung 15 B2 () 20 (14,40) av 22 ()
Elin Attermo Ung 15 B1 () 1 (30,23) av 6 ()
Linnea Wernheim Jun B2 () 5 (19,95) av 10 ()
Fanny Ögren Jun B2 () 7 (16,94) av 10 ()
Hanna Stensson Jun B1 7 (12,91) av 8 5 (26,33) av 8 5 (39,24) av 8
Sara Lindqvist Jun B1 8 (12,11) av 8 6 (26,29) av 8 6 (38,40) av 8
Camilla Tranehed Jun B1 4 (13,55) av 8 7 (24,53) av 8 7 (38,08) av 8



SKK-pokalen, stjärntävling Husby

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Dorotea Larsson Minior C1 () delad 9 () av 16 ()
Hannah Blomé Ung 13 C1 () 4 () av 13 ()
Agnes Francke Ung 13 C1 () delad 7 () av 13 ()



Mavala-Trofén, klubbtävling Lidingö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Minior B () 3 (15,99) av 11 ()
Bianca Scuderi Minior B () 6 (14,69) av 11 ()
Greta Sjöstrand Minior B () 11 (11,95) av 11 ()
Tessi Tranehed Ung 13 A 2 (21,47) av 3 () ()
Elin Attermo Ung 15 B:1 () 2 (28,70) av 6 ()
Lovisa Mattsson Ung 15 B:1 () 4 (23,95) av 6 ()
Amy Samuelsson Ung  15 B:2 () 11 (17,42) av 12 ()
Hanna Stensson Jun B:1 () 1 (27,29) av 6 ()
Evelina Wiksten Jun B:1 () 6 (19,64) av 6 ()



Luleå-cupen, elitserietävling Luleå

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Junior A 2 (35,39) av 19 2 (63,92) av 19 2 (99,31) av 19



Tyresö Cupen, a-tävling Tyresö

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Minior A () 8 (22,71) av 25 ()
Mathilda Stensson Ung 13 A 13 (20,18) av 20 15 (29,47) av 20 15 (49,65) av 20



Linnécupen, elitserietävling Uppsala

Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Junior A 7 (30,62) av 20 3 (69,59) av 20 4 (100,21) av 20
Uppdaterad: 12 OKT 2013 21:52 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info