Hoppa till sidans innehåll

Resultat 11-12


Elitseriefinalen,  Uddevalla
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ung 15 A 1 (35,33) av 8 4 (44,37) av 8 3 (79,70) av 8


Värendspiruetten, a-tävling Växjö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 2 (25,57) av 27 ()


Stjärnfallet, stjärntävling Enebyberg
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Agnes Francke Min B () delad 4 () av 7 ()
Bianca Scuderi Min C1 () 1 () av 14 ()
Dorotea Larsson Min C1 () delad 8 () av 14 ()
Alice Thomessen Min C2 () 2 () av 13 ()
Sanna Sandehl Min C2 () delad 7 () av 13 ()
Tyra Zetterlind Min C2 () delad 7 () av 13 ()

Bästa piruett (Ståpiruett) Dorotea Larsson


Eif-stjärnan, stjärntävling Enebyberg Sthlm Cup final
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Hannah Blomé Min C () delad 10 () av 19 ()
Greta Sjöstrand Min C () delad 10 () av 19 ()
Louise Lindqvist Ung 13 C () 2 () 20 ()
Mathilda Gullå Ung 15 C () 4 () av 15 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 8 () av 15 ()


Oxen cup, klubbtävling Mariestad
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Olivia Baldini Ung 15 B1 () 2 (25,39) av 6 ()


Skate Malmö 2012, interclub-tävling Malmö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Advanced Novice 15 Girls 1 (35,91) av 22 2 (52,24) av 22 2 (88,15) av 22


Boo-cupen (Sthlm Cup final), klubbtävling Nacka (Boo SK)
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 4 (26,13) av 21 ()
Anja Lindqvist Min A () 13 (22,28) av 21 ()
Elin Attermo Ung 13 A () 7 (30,36) av 8 ()
Mathilda Stensson Ung 13 B () 3 (27,43) av 27 ()
Lovisa Mattsson Ung 13 B () 5 (27,22) av 27 ()
Tyra Lundberg Ung 13 B () 16 (21,36) av 27 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 4 (26,08) av 13 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 11 (22,05) av 13 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 6 (23,04) av 13 ()
Linnea Wernheim Ung 15 B2 () 7 (22,76) av 13 ()
Sofia Wiklund Jun B1 () 1 (33,08) av 5 ()
Elin Westerling Jun B2 () 3 (24,25) av 5 ()


Hans Lindh Trophy, A-tävling Solna
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 8 (26,08) av 25 ()
Elin Attermo Ung 13 A 10 (20,02) av 13 7 (31,23) av 12 8 (51,25) av 12
Olivia Asplund Ung 15 A 2 (24,28) av 13 3 (38,74) av 13 2 (63,02) av 13


Vårcupen, stjärntävling Uppsala
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Aisling Barry Minior C1 () 2 () av 15 ()
Tyra Zetterlind Minior C2 () delad 5 () av 9 ()
Bianca Scuderi Minior C3 () 2 () av 16 ()
Sanna Sandehl Minior C3 () 5 () av 16 ()


Stockholm Trophy, Inter Club-tävling Upplands Väsby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Springs A Girls () 7 (26,18) av 13 ()
Mathilda Stensson Debs B Girls () 8 (30,63) av 18 ()
Olivia Asplund Novice B Girls () 3 (35,32) av 22 ()
Klara Fröberg Novice A Girls 7 (29,77) av 28 9 (40,91) av 27 7 (70,68) av 27
Sofia Wiklund Junior B Ladies () 12 (40,79) av 21 ()
Ramtin Ghassemi Junior A men 4 (27,15) av 4 4 (53,89) av 4 4 (81,04) av 4


Tyresö Stjärnan, stärntävling Tyresö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Amy Samuelsson Ung 13 C1 () 4 () av 16 ()
Mathilda Gullå Ung 15 C () delad 7 () av 17 ()


Solna Challenge Cup, stjärntävling Solna
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Greta Sjöstrand Min C 1 () 4 () av 19 ()
Hannah Blomé Min C 2 () delad 6 () av 10 ()
Bianca Scuderi Min C 3 () delad 5 () av 9 ()
Juliet Johansson Ung 13 C 1 () delad 9 () av 16 ()
Emilia Bergström Ung 13 C 2 () delad 5 () av 9 ()
Louise Lindqvist Ung 13 B () 2 () av 2 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 4 () av 7 ()


Torvalla Trofén, klubbtävling Haninge
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 1 (24,73) av 15 ()
Agnes Francke Min B () 25 (7,27) av 25 ()
Elin Attermo Ung 13 A 1 (21,93) av 5 2 (32,48) av 5 1 (54,41) av 5
Mathilda Stensson Ung 13 A 4 (16,7) av 5 4 (26,03) av 5 4 (42,73) av 5
Tyra Lundberg Ung 13 B () 17 (17,46) av 24 ()
Sandra Arvidsson Ung 13 B () 19 (16,98) av 24 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 4 (24,49) av 11 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 6 (23,82) av 11 ()
Linnea Wernheim Ung 15 B2 () 4 (19,74) av 12 ()
Elsa Francke Ung 15 B2 () 10 (16,45) av 12 ()
Linnea Bergmark Jun B1 6 (11,44) av 6 3 (24,31) av 5 5 (35,75) av 5
Hanna Stensson Jun B1 4 (14,66) av 6 DNS DNS
Elin Westerling Jun B2 () 3 (22,09) av 11 ()


The Nordics, Vantaa Finland
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Novice A Girls 14 (24,63) av 20 12 (41,61) av 20 12 (66,24) av 20


Djurgårdspiruetten, stjärntävling Husby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomesson Min C (Grupp A) () delad 9 () av 16 ()
Hannah Blomé Min C (Grupp B) () delad 1 () av 13 ()
Greta Sjöstrand Min C (Grupp B) () delad 7 () av 13 ()
Bianca Scuderi Min C  (Grupp C) () delad 8 () av 14 ()
Tyra Zetterlind Min C (Grupp C) () delad 8 () av 14 ()
Aisling Barry Min C (Grupp A) () 6 () av  12 ()
Juliet Johansson Ung 13 C (Grupp A) () delad 7 () av 13 ()
Emilia Bergström Ung 13 C (Grupp B) () delad 7 () av 12 ()
Amy Samuelsson Ung 13 C (Grupp C) () 3 () av 10 ()
Mathilda Gullå Ung 15 C () 6 () av 12 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 7 () av 12 ()


Vinterskäret, klubbtävling Österåker
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Minior A () 9 (21,57) av 14 ()
Agnes Francke Minior B () 15 (10,46) av 17 ()
Lovisa Mattsson Ung 13 B () 1 (26,70) av 18 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 6 (25,04) av 14 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 10 (23,52) av 14 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 2 (24,71) av 16 ()
Linnea Wernheim Ung 15 B2 () 6 (22,18) av 16 ()
Elsa Francke Ung 15 B2 () 9 (20,20) av 16 ()
Sofia Wiklund Junior B1 1 (21,38) av 7 1 (37,05) av 7 1 (58,43) av 7
Linnea Bergmark Junior B1 5 (15,56) av 7 7 (26,63) av 7  6 (42,19) av 7
Sara Lindqvist Junior B1 7 (13,79) av 7 7 (21,21) av 7 7 (38,00) av 7
Elin Westerling Junior B2 () 3 (25,38) av 11 ()


LKF-Trofén, elitserietävling Linköping
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ung 15 A 5 (26,96) av 14 5 (42,62) av 12 5 (69,58) av 12
Nicky Obreykov Junior A Herrar 3 (40,16) av 6 3 (82,86) av 6 3 (123,02) av 6


LF-Cupen, A-tävling Piteå (DM Norrbotten)
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Elin Attermo Ungdom 13 A 2 (24,33) av 4 2 (34,39) av 4 2 (58,72) av 4
Olivia Asplund Ungdom 15 A 6 (22,16) av 7 5 (40,57) av 7 5 (62,73) av 7


Isidor, klubbtävling Sollentuna
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Minior A () 3 (24,85) av 24 ()
Anja Lindqvist Minior A () 4 (22,08) av 24 ()
Elin Attermo Ung 13 A 2 (20,26) av 3 3 (28,24) av 3 2 (48,50) av 3
Mathilda Stensson Ung 13 A 3 (16,48) av 3 2 (30,02) av 3 3 (46,50) av 3
Lovisa Mattsspn Ung 13 B () 2 (26,37) av 25 ()
Tyra Lundberg Ung 13 B () 9 (21,91) av av 25 ()
Sandra Arvidsson Ung 13 B () 24 (15,40) av 25 ()
Annika Larsell Ung 15 B1 () 5 (24,47) av 12 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 6 (24,03) av 12 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 9 (23,52) av 12 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 2 (22,57) av 13 ()
Linnea Wernheim Ung 15 B2 () 4 (20,68) av 13 ()
Sofia Wiklund Junior B1 1 (20,19) av 8 2 (30,51) av 8 2 (50,70) av 8
Linnea Bergmark Junior B1 8 (22,97) av 8 8 (22,97) av 8 8 (38,25) av 8
Elin Westerling Junior B2 () 2 (21,67) av 6 ()


DM Stockholm, a-tävling Solna 
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 12 ( 20,46) av 22 ()
Mathilda Stensson Ung 13 A 10 (17,15) av 10 8 (27,20) av 10 10 (44,35) av 10
Olivia Asplund Ung 15 A 4 (22,77) av 10 2 (35,78) av 10 3 (58,55) av 10
Ramtin Ghassemi Junior A Herrar 1 (26,38) av 1 1 (57,27) av 1 1 (83,65) av 1
Caroline Löfqvist Senior A Damer 1 (23,93) av 1 1 (43,85) av 1 1 (67,78) av 1


SM, Malmö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ungdoms SM 5 (31,01) av 23 3 (48,51) av 23 3 (73,52) av 23
Nicky Obreykov Junior SM Herrar 1 (44,24) av 9 1 (91,90) av 9 1 (136,14) av 9


Tyresöcupen 2011, A-tävling Tyresö
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Minior A () 5 (25,27) av 27 ()
Elin Attermo Ung 13 A 6 (19,21) av 9 6 (29,10) av 9 6 (48,31) av 9
Olivia Asplund Ung 15 A 6 (21,92) av 10 5 (37,13) av 10 5 (59,05) av 10
Ramtin Ghassemi Jun A Herrar 1 (27,73) av 4 2 (54,03) av 4 2 (81,76) av 4


Elitpokalen, elitserietävling Stora Mossen
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ung 15 A 2 (29,77) av 12 1 (47,44) av 12 1 (77,21) av 12
Nicky Obreykov Jun A Herrar 1 (39,94) av 3 4 (88,96) av 3 1 (128,90) av 3


 Adventsskäret, stjärntävling Tumba
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Min A () 1 () av 3 ()
Hannah Blomé Min C1 () 5 () av 15 ()
Alice Thomessen Min C2 () 4 () av 13 ()
Tyra Zetterlind Min C2 () delad 8 () av 13 ()
Greta Sjöstrand Min C2 () delad 8 () av 13 ()
Aisling Barry Min C3 () delad 8 () av 13 ()
Bianca Scuderi Min C3 () delad 8 () av 13 ()
Agnes Francke Min B () delad 4 () av 6 ()
Mathilda Stensson Ung 13 B () 1 () av 7 ()
Tyra Lundberg Ung 13 B () 2 () av 7 ()
Lovisa Mattsson Ung 13 B () 3 () av 7 ()
Louise Lindqvist Ung 13 C1 () 2 () av 16 ()
Sandra Arvidsson Ung 13 C1 () 8 () av 16 ()
Amy Samuelsson Ung 13 C2 () 6 () av 20  ()
Juliet Johansson Ung 13 C2 () 7 () av 20 ()
Emelie Franck Ung 13 C2 () delad 11 () av 20 ()
Emilia Bergström Ung 13 C2 () delad 11 () av 20 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B () 1 () av 5 ()
Fanny Wik Ung 15 B () 2 () av 5 ()
Mathilda Gullå Ung 15 C () 7 () av 16 ()
Juliette Barsom Ung 15 C () delafd 9 () av 16 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 9 () av 16 ()


Kal å Ada Cup, a-tävling Göteborg
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A   1 (26,18) av 18  
Olivia Asplund Ung 15 A 3 (22,38) av 11 2 (33,97) av 11 3 (56,35) av 11
Caroline Löfqvist Sen A 1 (26,21) av 4 1 (45,42) av 4 1 (71,73) av 4


Ältacupen, klubbtävling Älta
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Lovisa Mattsson Ung 13 B () 3 (23,36) av 13 ()
Mathilda Stensson Ung 13 B Reserv () 1 (28,16) av 9 ()
Annika Larsell Ung 15 B1 () 6 (26,47) av 14 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 8 (26,11) av 14 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 12 (20,77) av 14 ()
Sara Lindqvist Jun B1 6 (15,59) av 7 6 (26,84) av 7 6 (42,43) av 7
Linnea Bergmark Jun B1 7 (14,28) av 7 7 (25,55) av 7 7 (38,83) av 7
Elin Westerling Jun B2 () 6 (20,90) av 9 ()


Novemberstjärnan, stjärntävling Hägernäs & Stockhagen
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Aisling Barry Min C1 () 8 () av 16 ()
Bianca Scuderi Min C2 () delad 8 () av 14 ()
Louise Lindqvist Ung 13 C () 6 () av 15 ()
Amy Samuelsson Ung 13 C2 () 6 () av 17 ()
Emelie Franck Ung 13 C2 () delad 9 () av 17 ()
Juliet Johansson Ung 13 C3 () delad 9 () av 17 ()
Mikaela Holm Ung 13 C3 () 6 () av 17 ()
 
 
Linnécupen, elitserietävling Uppsala
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Nicky Obreykov Junior A Herrar 1 (42,77) av 5 4 (68,36) av 5 4 (111,13) av 5


Isprinsessan, klubbtävling Husby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Anja Lindqvist Min B () 2 (21,23) av 15 ()
Elin Attermo Ung 13 A 6 (19,70) av 8 7 (30,15) av 8 6 (49,85) av 8
Mathilda Stensson Ung 13 B () 3 (23,91) av 17 ()
Annika Larsell Ung 15 B1 () 4 (25,69) av 14 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 9 (22,49) av 14 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 12 (20,85) av14 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 2 (21,09) av 12 ()
Sofia Wiklund Jun B1 3 (16,18) av 7 3 (30,53) av 7 3 (46,71) av 7
Sara Lindqvist Jun B1 6 (12,87) av 7 6 (26,74) av 7 5 (39,61) av 7


Gull-Olle Trofén, klubbtävling Norrköping
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 1 (24,15) av 12 ()
Anja Lindqvist Min B () 1 (15,26) av 14 ()
Mathilda Stensson Ung 13 B Gr. 1 () 6 (20,68) av 15 ()
Tyra Lundberg Ung 13 B Gr. 2 () 2 (21,42) av 16 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 3 (23,23) av 8 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 9 (19,33) av 21 ()
Linnea Wernheim Ung 15 B2 () 11 (18,94) av 21 ()
Elsa Francke Ung 15 B2 () 20 (13,32) av 21 ()
 

Boo-stjärnan, stjärntävling Nacka
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Aisling Barry Min C () 9 () av 16 ()
Emilia Bergström Ung 13 C () 9 () av 16 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () 4 () av 7 ()


Österskäret, a-tävling Österåker
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 11 (20,97) av 24 ()
Elin Attermo Ung 13 A 6 (19,09) av 9 6 (30,53) av 9 6 (49,62) av 9
Olivia Asplund Ung 15 A 3 (20,33) av 7 3 (33,77) av 7 3 (54,10) av 7
Caroline Löfqvist Senior A 1 (26,55) av 4 1 (44,71) av 4 1 (71,26) av 4

 
SKK-pokalen, stjärntävling Husby
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Alice Thomessen Min C1 () delad 8 () av 16 ()
Agnes Francke Min C1 () delad 8 () av 16 ()
Bianca Scuderi Min C2 () delad 10 () av 19 ()
Louise Lindqvist Ung 13 C1 () 6 () av 16 ()
Amy Samuelsson Ung 13 C1 () 8 () av 16 ()
Juliet Johansson Ung 13 C1 () delad 9 () av 16 ()
Mikaela Holm Ung 15 C () delad 6 () av 11 ()


Höstcupen, elitserietävling Örebro
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ung 15 A 9 (26,93) av 18 4 (43,43) av 18 6 (70,36) av 18


EIF-piruetten, klubbtävling Enebyberg
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Tessi Tranehed Min A () 3 (24,61) av 17 ()
Anja Lindqvist Min B () 4 (16,99) av 12 ()
Lovisa Mattsson Ung 13 B () 6 (20,44) av 14 ()
Tyra Lundberg Ung 13 B () 8 (19,84) av 14 ()
Camilla Tranehed Ung 15 B1 () 4 (22,53) av 6 ()
Evelina Wiksten Ung 15 B1 () 5 (21,22) av 6 ()
Fanny Wik Ung 15 B2 () 1 (23,42) av 5 ()


Elitserietävling 2, elitserietävling Lund
Namn Klass Kortprogram Friprogram Totalt
Klara Fröberg Ung 15 A 10 (22,10) av 15 7 (38,40) av 15 8 (60,50) av 15


Sandvikenskäret, a-tävling Sandviken
Namn Klass Kortprogam Friprogram Totalt
Elin Attermo Ung 13 A 5 (20,28) av 11 6 (28,76) av 11 5 (49,04) av 11
Uppdaterad: 12 OKT 2013 21:52 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info