Hoppa till sidans innehåll

Resultat 09-10


Elitseriefinalen 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungdom pojkar   1 (37,09) av 4   1 (76,78) av 4   1 (113,77)


SKF-Trofén 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd pojkar   1 (41,62) av 5   1 (70,23) av 5   1 (111,85)


Älta stjärnan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Mathilda G Ungd 13 C3    () av    delad 7 () av 13    ()
Jessica Minior C4    ( av    5 () av 11    ()
Mathilda S Minior B2    ( av    delad 7 () av 13    ()
Sandra A Minior C3    ( av    delad 9 () av 16    ()
Amy Minior C4    ( av    4 () av 11    ()
Therese Minior B1    ( av    delad 7 () av 12    ()
Lovisa Minior B2    ( av    4 () av 13    ()
Juliette Ungd 13 C2    ( av    delad 8 () av 15    ()
Linnea W Ungd 13 B    ( av    delad 7 () av 13    ()
Helen Ungd 13 B    ( av    delad 7 () av 13    ()
Agnes Ungd 13 C3    ( av    delad 7 () av 13    ()


Ljusnanskäret Bollnäs

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Therese Minior B2    () av    4 () av 10    ()


Distriktsmästerskap Stockholm

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin A Minior A    () av    5 (25,07) av 8    ()


Ljusnanskäret Bollnäs

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Jessica Minior C3    () av    delad 6 () av 10    ()
Mathilda S Minior B2    ( av    1 () av 10    ()
Lovisa Minior B1    ( av    2 () av 7    ()
Linnea W Ungd 13B    ( av    3 () av 3    ()
Fanny Ö Ungd 13C2    ( av    delad 7 () av 12    ()
Camilla Ungd 13B    ( av    1 () av 3    ()
Hanna S Ungd 15B    ( av    2 () av 6    ()
Sara Ungd 15B    ( av    1 () av 6    ()


Distriktsmästerskap Stockholm

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ramtin Ungd 15A pojkar   1 (24,31) av 1   1 (38,94) av 1   1 (63,25)


Gull Olle Pokalen

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Fanny W Ungd 13 B    () av    delad 6 () av 11    ()
Camilla Ungd 13 B    ( av    4 () av 11    ()
Olivia B Ungd 13 B    ( av    1 () av 11    ()


Sthlm Trophy 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Novice pojkar   3 (31,94) av 7   1 (69,19) av 7   1 (101,13)


Solna Cup, Sthlm Cup Final C

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin W JuniorerC    () av    1 () av 2    ()


Sthlm cup final A- o B klasser

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Sara Ungd 15 B    () av    11 (20,33) av 14    ()
Olivia B Ungd 13 B    ( av    11 (22,90) av 15    ()
Hanna Ungd 15 B    ( av    10 (20,65) av 14    ()
Sofia Ungd 15 B    ( av    2 (26,43) av 14    ()
Annika Ungd 13 B    ( av    2 (24,73) av 15    ()
Mathilda S Minior B    ( av    12 (12,89) av 13    ()
Therese Minior B    ( av    11 (13,99) av 13    ()
Elin A Minior A    ( av    11 (22,90) av 13    ()
Linnea B Junior B2    ( av    2 (20,49) av 7    ()


Nordics 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Novice pojkar   1 (44,22) av 5   2 (59,60) av 5   1 (103,82)


Isprinsessan 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linnea B Juniorer B2    () av    4 (20,80) av 11    ()
Hanna Ungd 15 B    ( av    4 (23,53) av 13    ()
Annika Ungd 13 B    ( av    4 (24,63) av 14    ()
Therese Minorer B    ( av    6 (15,59) av 12    ()


Trollcupen elitserie

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia A UngdomA13   12 (19,28) av 12   10 (39,32) av 12   11 (58,60)


TriHealth Åkersberga

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin W JuniorerC    () av    1 () av 1    ()
Fanny Ö Ungd 13 C1    ( av    delad 9 () av 17    ()


Enköpingspiruetten 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
MathildaS Miniorer B    () av    2 (16,37) av 14    ()
Sofia Ungd 15 B    ( av    2 (23,16) av 14    ()
Elin A Miniorer A    ( av    11 (24,31) av 14    ()


TKK Cupen Tyrseö

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Amy Miniorer C:1    () av    delad 9 () av 17    ()
Elsa F Ungd 13C:1    ( av    delad 10 () av 18    ()
Mathilda G Ungd 13C:1    ( av    delad 10 () av 18    ()


Istappen 2010

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Fanny Ö Ungd 13C:3    () av    delad 7 () av 13    ()
Linnea W Ungd 13C:3    ( av    4 () av 13    ()
Isabella Ungd 15C:2    ( av    delad 6 () av 11    ()
Jessica MiniorerC    ( av    2 () av 16    ()


TKK Cupen Tyrseö

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin W Juniorer C    () av    1 () av 2    ()


LKF- Trofén elitserie

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia A Ungdom A 13 flickor   11 (20,89) av 12   6 (42,80) av 12   8 (63,69)
Nicky Ungdom A pojkar   2 (32,74 av 8   2 (62,74) av 8   2 (95,48)


Tuna stjärnan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linnea W Ungd 13 C1    () av    7 () av 18    ()
Fanny Ö Ungd 13 C1    ( av    delad 10 () av 18    ()
Amy Minior C2    ( av    delad 8 () av 14    ()
Mathilda G Ungd 13C2    ( av    delad 8 () av 18    ()
Jessica Minior C1    ( av    delad 10 () av 18    ()


Svenska Mästerskapen 2009-10

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungdom pojkar   1 (38,47) av 8   1 (74,32) av 8   1 (112,79)


Täby Trofén

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa MiniorerB    () av    10 (15,76) av 14    ()
MathildaS MiniorerB    ( av    2 (20,64) av 14    ()
Elin A MiniorerA    ( av    9 (21,87) av 10    ()
Fanny W Ungdom 13 B    ( av    16 (17,40) av 18    ()
Sofia Ungdom 15 B    ( av    1 (27,51) av 12    ()
Olivia B Ungdom 13 B    ( av    2 (23,65) av 18    ()
Sara Ungdom 15 B    ( av    8 (19,53) av 12    ()


Inges Minnestävling, Helsningb

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia A UngdomA13   4 (22,86) av 12   3 (42,05) av 12   3 (64,91)


Boo Cupen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungd 15 B    () av    14 (17,90) av 16    ()
Sara Ungd 15 B    ( av    16 (16,24) av 16    ()
Linnea B Junior B:2    ( av    5 (17,77) av 5    ()
Annika Ungd 13 B    ( av    5 (21,61) av 21    ()
Lovisa MiniorerB    ( av    13 (14,04) av 21    ()
Helen Ungd 13 B    ( av    21 (14,67) av 21    ()
Fanny W Ungd 13 B    ( av    19 (15,57) av 21    ()
Elin A MiniorerA    ( av    2 (28,77) av 7    ()
Therese MiniorerB    ( av    12 (15,01) av 21    ()
Mathilda MiniorerB    ( av    11 (15,93) av 21    ()
Camilla Ungdom 13 B    ( av    15 (16,33) av 21    ()


Älta Trophy

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd 13 A pojke   1 (36,10) av 1   1 (64,94) av 1   1 (101,04)
Olivia A UngdomA13 flickor   8 (23,06 av 12   7 (43,22) av 12   7 (66,28)


SKK Pokalen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Jessica Minior C1    () av    delad 10 () av 18    ()
Linnea W Ungd 13 C1    ( av    8 () av 16    ()


Landvetter elitserietävling

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd A pojkar   1 (36,45) av 9   1 (63,31) av 9   1 (99,76)


EIF piruetten 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungd B 15 flickor    () av    5 (20,27) av 11    ()
Annika Ungd B 13 flickor    ( av    20 (16,35) av 23    ()
Sofia Ungd 15 B flickor    ( av    2 (23,23) av 11    ()
Camilla Ungdom 13 B flickor    ( av    21 (15,72) av 23    ()
Olivia B Ungd B 13 flickor    ( av    2 (23,07) av 23    ()
Olivia A UngdomA13   4 (20,11 av 4   3 (36,20) av 4   3 (56,31)


Västeråskampen 09

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ramtin Ungd 15 B pojkar    () av    1 (28,42) av 1    ()
Sara Ungd B 15 flickor    ( av    9 (16,34) av 12    ()
Helen Ungd B 13 flickor    ( av    18 (13,41) av 18    ()
Elin A MiniorerA    ( av    9 (21,67) av 9    ()
Therese MiniorerB    ( av    11 (10,45) av 19    ()


Linnécupen elitserie 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky UngdomA pojkar   3 (28,84) av 9   1 (67,10) av 9   1 (94,94)


Sundsvallscupen, elitserien

Namn                 Klass                   Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd pojkar     1 (29,63) av 5   1 (52,75) av 5   1 (82,38)

Uppdaterad: 12 OKT 2013 22:08 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info