Hoppa till sidans innehåll

Resultat 08-09


Stockholm Cup final A- o B

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Annika Minior A    () av    10 (18,99) av 12    ()
Olivia A Ungdom 13B    ( av    1 (31,13) av 12    ()
Sofia Ungd 15 B flickor    ( av    3 (25,39) av 13    ()
Gustav Ungdom B pojkar    ( av    1 (36,78) av 4    ()
Ramtin Ungdom B pojkar    ( av    2 (29,12) av 4    ()


SKF-Trofén 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky UngdomA pojkar   1 (33,84) av 7   2 (64,23) av 7   2 (99,12)


Structor Cup

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA15   6 (26,49) av 18   8 (41,24) av 18   7 (67,73)


Solnu Cup, Sthlm Cup Final stj

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Isabella Ungdom C15    () av    delad 8 () av 14    ()
Elin W Ungdom C15    ( av    delad 8 () av 14    ()
Linnea B Ungdom C15    ( av    3 () av 14    ()
Fanny Ungdom C13    ( av    delad 8 () av 15    ()
Helen Ungdom C13    ( av    5 () av 15    ()
Olivia B Ungdom C13    ( av    1 () av 15    ()
Ylva Minior C    ( av    delad 8 () av 15    ()


Stockholm Trophy 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ramtin Debs Boys    () av    3 (36,25) av 5    ()
Nicky NoviceA Boys   2 (34,12 av 2   1 (61,45) av 2   2 (95,57)
Gustav Debs Boys    ( av    1 (41,55) av 5    ()


Solna Cup, Sthlm Cup Final stj

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Therese MiniorerC    () av    5 () av 15    ()


EIF-stjärnan 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa Minior B    () av    7 () av 14    ()
Ylva Minior C1    ( av    delad 7 () av 13    ()
Therese Minior C1    ( av    3 () av 13    ()
Fanny Ungd 13 C-1    ( av    5 () av 16    ()
Mathilda Minior B    ( av    delad 8 () av 14    ()
Elin A Minior B    ( av    3 () av 14    ()
Helen Ungd 13 C-2    ( av    3 () av 8    ()
Linnea W Ungd 13 C-1    ( av    delad 9 () av 16    ()
Sara Ungd 13 C-2    ( av    2 () av 8    ()
Olivia B Ungd 13 C-1    ( av    1 () av 16    ()


Isprinsessan 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ramtin Ungdom B pojkar    () av    2 (27,33) av 2    ()
Gustav Ungdom B pojkar    ( av    1 (35,30) av 2    ()
Sofia Ungdom 15 B    ( av    3 (24,44) av 20    ()
Olivia A Ungdom 13 B    ( av    2 (27,90) av 23    ()
Hanna Ungdom 13 B    ( av    19 (17,45) av 23    ()
Annika MiniorerA    ( av    6 (18,50) av 14    ()


DASK Pokalen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ylva Minior C-1    () av    4 () av 16    ()
Camilla Ungd 13 C-2    ( av    1 () av 7    ()
Helen Ungd 13 C-3    ( av    1 () av 7    ()
Fanny Ungd 13 C-3    ( av    2 () av 7    ()
Elin A Minior B-1    ( av    6 () av 18    ()
Mathilda Minior B-1    ( av    delad 10 () av 18    ()
Sara Ungd 13 C-1    ( av    6 () av 16    ()
Emelie V Ungd 13 C-1    ( av    5 () av 16    ()
Isabella Ungd 15 C    ( av    delad 7 () av 13    ()
Elin W Ungd 15 C    ( av    5 () av 13    ()
Linnea B Ungd 15 C    ( av    2 () av 13    ()
Linnea W Ungd 13 C-3    ( av    delad 4 () av 7    ()
Cecilia Ungd 15 B    ( av    3 () av 7    ()


Leksands pokalen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA15   2 (24,71) av 16   4 (40,91) av 16   3 (65,62)


Nordics 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Novice boys   3 (33,33) av 9   4 (58,13) av 9   4 (91,49)


Enköpingspiruetten 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungd 13 B flickor    () av    7 (18,05) av 14    ()
Annika MiniorerA    ( av    2 (20,90) av 13    ()
Ramtin Ungdom B pojkar    ( av    2 (27,11) av 2    ()
Olivia A Ungd 13 B flickor    ( av    1 (27,69) av 14    ()
Gustav Ungdom B pojkar    ( av    1 (32,82) av 2    ()
Sofia Ungd 15 B flickor    ( av    1 (27,47) av 10    ()
Nicky UngdomA13   1 (28,89 av 1   1 (54,92) av 1   1 (83,81)
Josefine UngdomA15   4 (25,10 av 11   9 (38,96) av 11   7 (64,09)
Caroline L JuniorerA   3 (28,37 av 7   5 (43,01) av 7   5 (71,37)


Tyresö cupen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin W Ungd 15 C    () av    2 () av 11    ()
Emelie V Ungd 13 C, Gr B    ( av    delad 6 () av 10    ()
Camilla Ungd 13 C, Gr A    ( av    4 () av 16    ()
Helen Ungd 13 C, Gr A    ( av    1 () av 16    ()
Therese Minior C, Gr B2    ( av    1 () av 9    ()


Istappen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa Minior B    () av    delad 4 () av 7    ()
Mathilda Minior B    ( av    3 () av 7    ()
Fanny Ungd C3    ( av    5 () av 13    ()
Isabella Ungd C1    ( av    delad 6 () av 11    ()
Linnea B Ungd C1    ( av    2 () av 11    ()
Sara Ungd C1    ( av    1 () av 11    ()
Ylva Minior C1    ( av    3 () av 7    ()
Olivia B Ungd C3    ( av    3 () av 13    ()


Västeråskampen 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungd 13 B    () av    11 (16,14) av 14    ()
Annika MiniorerA    ( av    4 (21,62) av 10    ()


Isidor 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Isabella Ungd 15 C    () av    3 () av 12    ()
Olivia B Ungd 13 C, Gr A    ( av    1 () av 14    ()
Helen Ungd 13 C, Gr A    ( av    5 () av 14    ()
Emelie V Ungd 13 C, Gr A    ( av    6 () av 14    ()
Lisa Ungd 13 C, Gr B    ( av    1 () av 16    ()
Sara Ungd 13 C, Gr B    ( av    4 () av 16    ()
Fanny Ungd 13 C, Gr B    ( av    5 () av 16    ()
Linnea B Ungd 15 C    ( av    5 () av 12    ()
Elin W Ungd 15 C    ( av    delad 7 () av 12    ()
Mathilda Miniorer B    ( av    delad 9 () av 16    ()
Elin A MiniorerB    ( av    7 () av 16    ()
Ylva MiniorerC    ( av    delad 8 () av 15    ()
Therese MiniorerC    ( av    2 () av 15    ()
Lovisa Miniorer B    ( av    delad 9 () av 16    ()


LKF-Trofén Linköping 2009

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Gustav Ungdom B pojkar    () av    1 (30.74) av 3    ()
Sofia Ungd 15 B flickor    ( av    4 (23.47) av 18    ()
Olivia A Ungd 13 B flickor    ( av    2 (25.69) av 21    ()
Nicky Ungd A pojkar   1 (29.83 av 2   1 (55.26) av 2   1 (85.09)
Ramtin Ungdom B pojkar    ( av    2 (23.63) av 3    ()
Josefine UngdomA15   4 (28.33 av 21   7 (43.37) av 21   6 (71.70)


Adventsstjärnan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin W Ungd 15 C    () av    5 () av 12    ()
Elin A Miniorer B    ( av    delad 7 () av 12    ()
Isabella Ungd 15 C    ( av    delad 7 () av 12    ()
Linnea B Ungd 15 C    ( av    4 () av 12    ()
Fanny Ungd 13 C    ( av    2 () av 16    ()


MiniTuna 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
EmelieF Klass C Äldre    () av    delad 7 () av 12    ()
SandraA Klass C Äldre    ( av    delad 7 () av 12    ()
Amy Klass C Äldre    ( av    4 () av 12    ()
Agnes Klass C Äldre    ( av    2 () av 12    ()
Kathleen Klass C Äldre    ( av    6 () av 12    ()
HannaB Klass C Yngre    ( av    delad 6 () av 10    ()
Linn Klass C Yngre    ( av    delad 6 () av 10    ()
JosephineA Klass C Yngre    ( av    delad 6 () av 10    ()
Aisling Klass C Yngre    ( av    5 () av 10    ()
SandraA Klass C Äldre    ( av    delad 7 () av 12    ()
MathildaG Klass D    ( av    delad 5 () av 9    ()


Riksungdomsmästerskap 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd 13 A pojkar   1 (31.25) av 3   1 (66.42) av 3   1 (97.67)


Linnécupen 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Annika MiniorerA    () av    6 (17.60) av 14    ()
Hanna Ungd 13 B flickor    ( av    9 (13.03) av 14    ()
Nicky Ungd 13 A pojke   1 (24.37 av 1   1 (46.96) av 1   1 (71.33)
Olivia A Ungd 13 B flickor    ( av    3 (21.76) av 14    ()
Sofia Ungd 15 B flickor    ( av    2 (21,38) av 16    ()


Lars G Pokal

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA15   7 (24.07) av 21   5 (47.69) av 21   5 (71.76)


Djurgårdspiruetten 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Mathilda Miniorer B, Gr B    () av    delad 6 () av 10    ()
Elin A Miniorer B, Gr A    ( av    delad 9 () av 16    ()
Lovisa Miniorer B, Gr A    ( av    delad 9 () av 16    ()
Helen Ungd 13 C, Gr B    ( av    1 () av 10    ()
Camilla Ungd 13 C, Gr A    ( av    delad 8 () av 14    ()
Sara Ungd 13 C, Gr A    ( av    4 () av 14    ()
Elin W Ungd 15 C    ( av    delad 9 () av 16    ()
Isabella Ungd 15 C    ( av    7 () av 16    ()
Linnea Ungd 15 C    ( av    2 () av 16    ()


Västerås piruetten

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa Minior B1    () av    delad 5 () av 8    ()
Emelie Ungd C4    ( av    delad 7 () av 13    ()
Fanny Ungd C3    ( av    delad 7 () av 13    ()
Olivia B Ungd C3    ( av    1 () av 13    ()
Mathilda Minior B1    ( av    4 () av 8    ()


LM Stockholm 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd 13 A pojke   1 (29,89) av 1   1 (53,41) av 1   1 (83,25)


Vätternstjärnan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Gustav UngdomB    () av    1 () av 9    ()


LM Stockholm 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA15   15 (18.09) av 17   7 (44,76) av 17   9 (62,85)


EIF-piruetten

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungd 13 B    () av    14 (13,80) av 16    ()
Sofia Ungd 15 B    ( av    3 (24,71) av 13    ()
Caroline L JuniorerA   11 (21,91 av 13   9 (41,85) av 12   9 (63,76)
Ramtin Ungdom pojkar    ( av    2 (21,83) av 2    ()
Annika MiniorerA    ( av    4 (20,41) av 10    ()
Gustav Ungdom pojkar    ( av    1 (26,21) av 2    ()
Olivia A Ungdom 13/15 B    ( av    1 (26,85) av 12    ()


Distriktsmästerskap Stockholm

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA15   5 (25,46) av 23   5 (47,04) av 23   4 (72,50)
Nicky UngdomA13 pojkar   1 (26,85 av 1   1 (49,34) av 1   1 (76,19)


Mavala -Trofén

Namn                 Klass                   Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia A UngdomB      () av    3 (23,75) av 10    ()
Josefine UngdomA15      ( av    2 (44,55) av 8    ()
Nicky UngdomA13      ( av    1 (50,89) av 1    ()

Uppdaterad: 12 OKT 2013 22:16 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info