Hoppa till sidans innehåll

Resultat 07-08


Älta cupen

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa MiniorerC    () av    delad 8 () av 15    ()
Mathilda MiniorerC    ( av    6 () av 15    ()


Isprinsessan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nikole Junior B:1   2 (18,32) av 3   2 (29,89) av 3   2 (48,21)
Olivia A Minior A    ( av    8 (19,47) av 12    ()
Nicky Ungd 13 A pojke   1 (31,34 av 1   1 (59,97) av 1   1 (91,31)
Gustav Ungd 13 B pojke    ( av    1 (26,04) av 1    ()


Vinterhoppet i Örebro

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Sofia Ungd B13 flickor    () av    7 (18,58) av 13    ()
Annika Minior A    ( av    8 (18,97) av 16    ()
Cecilia Ungd B15    ( av    13 (16,44) av 13    ()
Ramtin Ungd B13 pojkar    ( av    2 (15,28) av 2    ()
Gustav Ungd B13 pojkar    ( av    1 (22,29) av 2    ()


SKF-Trofén

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungdom pojkar   4 (31,26) av 6   3 (60,62) av 6   3 (91,88)


DASK Tävlingen 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Isabella Ungd 13 C-1    () av    5 () av 14    ()
Emelie V Ungd 13 C-2    ( av    delad 8 () av 14    ()


DASK Skäret 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Fanny Klass 2    () av    delad 7 () av 13    ()


DASK Tävlingen 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia B Minior B-2    () av    delad 7 () av 12    ()
Fanny Minior B-2    ( av    delad 7 () av 12    ()
Elin Ungd 15 C    ( av    delad 8 () av 14    ()
Linnea Ungd 15 C    ( av    5 () av 14    ()
Mathilda Minior C-1    ( av    delad 8 () av 14    ()


DASK Skäret 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linnéa W Klass 2    () av    delad 7 () av 13    ()
Marina Klass 2    ( av    delad 7 () av 13    ()
Isabelle G Klass 1    ( av    2 () av 13    ()


DASK Tävlingen 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Helen Minior B-2    () av    5 () av 12    ()


DASK Skäret 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Jessica Klass 1    () av    4 () av 13    ()
Therese Klass 1    ( av    5 () av 13    ()
Emilia Klass 1    ( av    delad 7 () av 13    ()
Emelie O Klass 1    ( av    delad 7 () av 13    ()
Ylva Klass 1    ( av    delad 7 () av 13    ()


Enköpingspiruetten

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Gustav Ungd B pojke    () av    1 (22,34) av 1    ()
Ellen Ungd B flickor    ( av    10 (19,13) av 12    ()
Olivia A Miniorer A    ( av    3 (22,41) av 12    ()
Josefine Ungd 13 A flickor   2 (27,64 av 7   1 (50,14) av 7   1 (77,78)
Nicky Ungd 13A pojke   1 (24,59 av 1   1 (52,18) av 1   1 (76,77)
Caroline L Junior A   6 (28,69 av 9   5 (47,91) av 9   6 (76,60)


Stjärnpiruetten, Enköping

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Camilla Miniorer B    () av    5 () av 16    ()
Ramtin Ungd C pojkar    ( av    1 () av 2    ()
Cecilia Ungd C2    ( av    4 () av 15    ()
Hanna Ungd C1    ( av    4 () av 10    ()


Istappen i Uppsala

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin Ungd C1    () av    delad 9 () av 16    ()
Emelie Ungd C1    ( av    delad 9 () av 16    ()
Linnea Ungd C1    ( av    8 () av 16    ()
Olivia B Minior B    ( av    delad 5 () av 9    ()
Helen Minior B    ( av    4 () av 9    ()


Västeråskampen

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Annika Miniorer A    () av    2 (20,54) av 13    ()


Torvalla Trofén

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Hanna Ungdom 13 C1    () av    6 () av 16    ()
Ramtin Pojkar C    ( av    1 () av 2    ()
Camilla MiniorerB    ( av    8 () av 16    ()


LKF-Trofén i Linköping 2008

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA13   2 (25,50) av 14   3 (42,42) av 14   3 (67,92)
Nicky Ungd 13 A pojkar   1 (29,87 av 2   1 (57,45) av 2   1 (87,32)
Olivia A MiniorerA    ( av    14 (17,79) av 21    ()
Ellen Ungd 15 B    ( av    8 (21,21) av 21    ()
Sanna Ungd 15 C    ( av    3 () av 16    ()
Cecilia Ungd 15 C    ( av    6 () av 16    ()


Isidor

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linnea Ungd 15 C    () av    delad 5 () av 8    ()


Tuna Cup

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Sofia Ungd 13 B flickor    () av    3 (21,46) av 11    ()
Gustav Ungd 13 B pojke    ( av    1 (22,08) av 1    ()
Nikole Junior B:1   1 (18,33 av 1   1 (27,35) av 1   1 (45,67)
Josefine Ungd A13 flickor   2 (23,10 av 4   2 (42,37) av 4   2 (65,47)
Olivia A Miniorer A    ( av    4 (20,75) av 8    ()
Nicky Ungd 13 A pojke   1 (30,60 av 1   1 (48,36) av 1   1 (78,96)


Isidor

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Elin Ungd 15 C    () av    delad 5 () av 8    ()
Sanna Ungd 15 C    ( av    1 () av 8    ()
Isabella Ungd 13 C    ( av    delad 6 () av 11    ()
Lisa Miniorer B    ( av    4 () av 10    ()
Olivia B Miniorer B    ( av    delad 6 () av 10    ()
Helen Miniorer B    ( av    5 () av 10    ()
Hanna Ungd 13 C    ( av    2 () av 11    ()
Camilla Miniorer B    ( av    delad 6 () av 10    ()
Emelie Ungd 13 C    ( av    delad 6 () av 11    ()
Ramtin Ungd 13 C    ( av    delad 6 () av 11    ()


EIF-stjärnan

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Emelie Ungd 13 C    () av    delad 9 () av 16    ()
Camilla Minior B    ( av    delad 8 () av 15    ()
Helen Minior B    ( av    delad 8 () av 15    ()
Elin Ungd 15 C    ( av    delad 5 () av 8    ()


Riksungdomsmästerskap 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Nicky Ungd 13 A pojkar   1 (30,19) av 2   2 (47,36) av 2   1 (77,55)


Tallinn Trophy 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine Novice, girls   4 (28,92) av 19   3 (54,71) av 19   4 (83,63)


MiniTuna

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Lovisa Klass E    () av    2 () av 4    ()
Mathilda Klass E    ( av    1 () av 4    ()


Tallinn Trophy 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Caroline Juniorer, ladies   11 (26,66) av 21   16 (44,51) av 21   15 (71,17)
Nicky Novice, boys   1 (30,46 av 2   1 (48,80) av 2   1 (79,26)


Linnécupen 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Annika MiniorerA    () av    9 (13,74) av 12    ()
LindaS Ungd 15 B    ( av    12 (18,68) av 19    ()
Gustav Ungd 13 B pojke    ( av    1 (18,19) av 1    ()
Sofia Ungd 13 B    ( av    9 (18,40) av 12    ()


Linnékampen 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
OliviaB MiniorerB    () av    delad 9 (-) av 19    ()
Lisa MiniorerB    ( av    delad 9 (-) av 16    ()
Isabella Ungd C3    ( av    delad 9 (-) av 16    ()
Ramtin Ungd C2    ( av    6 (-) av 16    ()
Hanna Ungd C2    ( av    2 (-) av 16    ()
Linnea Ungd C1    ( av    delad 9 (-) av 16    ()
Sanna Ungd C1    ( av    7 (-) av 16    ()
Cecilia Ungd C1    ( av    2 (-) av 16    ()


LM Stockholm 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA13   4 (25,67) av 17   6 (40,36) av 17   5 (66,03)
Ronja UngdomA15   11 (23,30 av 17   10 (39,42) av 17   11 (62,72)
Nicky Ungdom 13A pojke   1 (28,73 av 1   1 (49,16) av 1   1 (77,89)


DM Åkersberga

Namn                 Klass                   Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ronja UngdomA15     12 (22,33) av 24   7 (45,01) av 24   8 (67,34)
Nicky UngdomA13 pojke     1 (21,52 av 1   1 (44,64) av 1   1 (66,16)
Josefine UngdomA13     6 (23,39 av 19   4 (40,21) av 19   5 (63,60)

Uppdaterad: 12 OKT 2013 22:24 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info