Hoppa till sidans innehåll

Resultat 06-07


Vårcupen i Uppsala

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Helen Minior C1    () av    3 () av 14    ()
Camilla Miniorer B    ( av    delad 5 () av 8    ()
Linnea Ungd C4    ( av    4 () av 16    ()
Gustav Ungd C4    ( av    1 () av 16    ()
Isabella Ungd C4    ( av    delad 9 () av 16    ()
Elin Ungd C4    ( av    2 () av 16    ()
Amanda Ungd C4    ( av    delad 9 () av 16    ()
Sanna Ungd C3    ( av    1 () av 14    ()
Olivia B Minior B2    ( av    6 () av 15    ()
Hanna Minior C1    ( av    2 () av 14    ()
Ramtin MiniorerB    ( av    3 () av 8    ()
Sara MiniorerB    ( av    4 () av 8    ()
Emelie Minior C1    ( av    6 () av 14    ()
Olivia A MiniorerB    ( av    2 () av 8    ()
Linnea MiniorerB    ( av    delad 5 () av 8    ()
Alixandra Minior C1    ( av    1 () av 14    ()


Hans Lindhs Trofé

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Erika Novice B    () av    1 (50,24) av 15    ()
Annika Cubs    ( av    1 () av 26    ()
Emma JuniorerB    ( av    4 (46,81) av 14    ()


SKF-Trofén

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Emma JuniorerA   14 (24,95) av 19   14 (42,78) av 19   14 (67,73)


Stockholm cup Final 11/3

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Erika UngdomA15   3 (25,21) av 11   2 (48,57) av 11   3 (73,78)
Linda A Ungd B15    ( av    4 (18,58) av 10    ()
Linda S Ungd B15    ( av    6 (15,44) av 10    ()
Emma JuniorerA   4 (19,39 av 4   3 (38,81) av 4   3 (58,20)
Caroline L JuniorerA   3 (20,14 av 4   4 (37,09) av 4   4 (57,23)
Lina JuniorerB   1 (16,41 av 6   3 (24,99) av 6   1 (41,40)


Isprinsessan 24/2

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linnea UngdomC13 äldre    () av    delad 5 () av 9    ()
Elin UngdomC13 äldre    ( av    delad 5 () av 9    ()
Per Pojkar C    ( av    1 () av 5    ()
Olivia B MiniorerC    ( av    4 () av 8    ()
Alixandra MiniorerC    ( av    3 () av 8    ()


Enköpingpiruetten 16-18/2

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Per Ungd C pojkar    () av    2 () av 2    ()
Sanna Ungd C yngre    ( av    6 () av 15    ()
Nicky Miniorer A pojkar    ( av    1 (30,61) av 1    ()
Annika MiniorerB    ( av    1 () av 14    ()
Olivia A MiniorerB    ( av    3 () av 14    ()
Ramtin MiniorerC pojkar    ( av    1 () av 1    ()
Hanna MiniorerC äldre    ( av    1 () av 10    ()
Lisa MiniorerB    ( av    6 () av 14    ()
Sofia Ungd C yngre    ( av    1 () av 15    ()
Gustav Ungd C pojkar    ( av    1 () av 2    ()
Ellen Ungd B 13    ( av    11 (17,64) av 12    ()
Erika UngdomA15   5 (26,53 av 10   3 (54,14) av 10   3 (80,67)
Ronja UngdomA13   3 (26,64 av 11   3 (45,66) av 11   2 (72,30)
Josefine UngdomA13   4 (24,03 av 11   5 (42,16) av 11   5 (66,19)
Caroline JuniorerA   6 (16,23 av 6   6 (32,86) av 6   6 (49,09)
Lina JuniorerB   1 (18,58 av 5   1 (30,16) av 5   1 (30,16)
Linda S Ungd B 15    ( av    1 (19,69) av 8    ()
Linda A Ungd B 15    ( av    2 (19,58) av 8    ()
Jamie Ungd B 13    ( av    6 (20,05) av 12    ()


DASK-tävlingen

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Helen Miniorer C    () av    3 () av 16    ()
Emelie Miniorer c    ( av    delad 9 () av 16    ()
Isabella U13C yngre    ( av    delad 7 () av 13    ()
Amanda U13C äldre    ( av    delad 8 () av 14    ()
Sara Miniorer B äldre    ( av    3 () av 10    ()
LinneaE Miniorer B äldre    ( av    delad 6 () av 10    ()
Camilla MiniorerB äldre    ( av    delad 6 () av 10    ()


Salchow Trophy 2007

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Emma JuniorerA   9 (22,12) av 12   10 (39,11) av 12   10 (61,23)
Erika UngdomA15   7 (24,48 av 19   3 (49,51) av 19   6 (73,99)


Västeråskampen 20-21/1

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Sara MiniorBäldre    () av    delad 6 () av 13    ()
Camilla MiniorByngre    ( av    delad 6 () av 12    ()
Linnea MiniorByngre    ( av    delad 6 () av 12    ()


LKF-Trofén i Linköping 13-14/1

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linda S UngdomB15    () av    13 (17,94) av 20    ()
Sofia UngdomCyngre    ( av    3 (-) av 16    ()
Sanna UngdomCäldre    ( av    8 (-) av 16    ()
Annika MiniorByngre    ( av    4 (-) av 16    ()
Gustav UngdomCyngre    ( av    9 (-) av 16    ()
Olivia MiniorBäldre    ( av    5 (-) av 15    ()
Jamie UngdomB13    ( av    3 (25,38) av 28    ()
Ellen UngdomB13    ( av    18 (20,19) av 28    ()
Lisa MiniorByngre    ( av    9 (-) av 16    ()
Ramtin MiniorerC    ( av    9 (-) av 16    ()
Ronja UngdomA13   5 (22,27 av 21   3 (42,01) av 20   3 (64,28)
Emma JuniorerA   13 (22,98 av 22   9 (45,58) av 22   10 (68,56)
Josefine UngdomA13   2 (22,60 av 21   6 (38,59) av 20   5 (61,19)
Nicky MiniorerA    ( av    2 (25,10) av 21    ()
Nikole UngdomA15   10 (19,78 av 1   10 (35,52) av 18   11 (55,30)
Lina JuniorerB   2 (19,00 av 17   4 (29,41) av 15   3 (48,41)
Erika UngdomA15   1 (30,13 av 18   1 (52,48) av 18   1 (82,61)
Linda A UngdomB15    ( av    1 (22,75) av 20    ()


Tuna Cup i Vallentuna

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Linda S Ungdom B15    () av    1 (20,86) av 5   1 ()
Nikole UngdomA15   4 (18,94 av 5   4 (30,63) av 5   4 (49,57)
Lina JuniorerB   1 (16,68 av 2   1 (30,29) av 2   1 (46,97)
Jamie Ungdom B13    ( av    2 (24,37) av 10    ()
Josefine UngdomA13   1 (24,82 av 9   2 (37,35) av 9   1 (62,17)
Nicky MiniorerA    ( av    1 (22,45) av 1    ()


Svenska mästerskapen i Borås

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Ronja UngdomA13   11 (23,27) av 21   18 (36,11) av 21   18 (59,38)
Josefine UngdomA13   12 (23,04 av 21   17 (36,72) av 21   16 (59,76)
Erika UngdomA15   12 (27,20 av 21   13 (47,57) av 21   13 (74,77)
Per UngdomA13    ( av    5 (23,84) av 5   5 (23,84)


LM i Stockholm

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Emma JuniorerA   10 (20,54) av 10   8 (39,91p) av 10   8 (60,45p)
Ronja UngdomA13   7 (23,37p av 18   7 (38,72p) av 18   8 (62,09p)
Erika UngdomA15   2 (27,87p av 15   3 (48,22p) av 15   4 (76,09p)
Josefine UngdomA13   4 (25,24p av 18   5 (39,88p) av 18   5 (65,12p)


DM i Åkersberga

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Josefine UngdomA13   2 (25,88p) av 25   6 (40,01p) av 18   3 (65,89p)
Erika UngdomA15   8 (25,36p av 18   7 (45,23p) av 29   7 (70,59p)
Ronja UngdomA13   9 (21,89p av 25   11 (35,73p) av 18   10 (57,57p)
Nikole UngdomA15   28 (17,09p av 29   - (-) av -   - (-)
Emma JuniorerA   8 (25,19p av 10   6 (40,76p) av 10   7 (65,95p)


EIF-piruetten

Namn                 Klass                 Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Olivia MiniorerB   - (-) av -   3 (-) av 12   - (-)
Jamie UngdomB   - (- av -   10 (19,36p) av 21   - (-)
Helen MiniorerB   - (- av -   delad 7 (-) av 12   - (-)
Nicky UngdomC   - (- av -   1 (-) av 4   - (-)
Sanna UngdomC   - (- av -   delad 7 (-) av 13   - (-)
Hanna MiniorerC   - (- av -   3 (-) av 7   - (-)
Sofia UngdomC   - (- av -   3 (-) av 13   - (-)
Per UngdomC   - (- av -   delad 3 (-) av 4   - (-)


Mavala

Namn                 Klass                   Kortprogram             Friprogram                 Totalt
Emma JuniorerA     2 (26,42p) av 2   2 (50,10p) av 3   - (-)
Erika UngdomA15     3 (26,55p av 10   3 (46,37p) av 6   - (-)
Polly JuniorerB     1 (19,53p av 3   1 (29,40p) av 1   - (-)

Uppdaterad: 13 OKT 2013 10:24 Skribent: Anna-Karin Tranehed

Postadress:
KK Sollentuna - Konståkning
Box 704
19127 Sollentuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info